Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finasterid ilk kullanımda çıkan yan etkiler

 • #4750

  Finasterid ilk kullanımda çıkan yan etkiler

  Herkese selamlar, yaşım 30 yaklaşık 5 yıldır genetik saç dökülmesiyle uğraşıyorum en sonunda finansteri de kullanmaya karar verdim ve başarılı 10 gün oldu. Her akşam aynı saatte 9’da ilaç alıyorum.

  İlk bir hafta hiçbir yan etkisini görmedim ikinci hafta hafif bir kasık ağrısı başladı. 4 günde libido azalması ve erektil disfonksiyon başladı ve yavaş yavaş son iki üç gündür cinsel istek tık yoktur diyebilirim.

  Bu konuda tecrübeli arkadaşların desteğine ihtiyacım var. İlk defa proskar ilacını ilk kullanımda yan etkilerin olması normal karşılanıyor diye söyleniyor. Kimi kaynakta bir ay kime kaynaklı ise 2 ay sonra geçeceği söyleniyor. Bu yan etkilerine ne kadar sabretmeliyim hafif bir korkuyla başlamıştı içimi rahatlatırsanız sevinirim.

  Saçımı ne kadar toplar bir de görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

4
52
5
Paylaş
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • İki günde bir kullanıma düşürmeyi dene. Ama çok ısrar etme, eğer çok kafaya takıyorsan. Bırakırsan yan etkiler geçiyor.
  • İlk kullanmamda ağrı falan yaşamadım ama spermde sulanma gibi durumlar oluyor.Bir de finasteride kullanan biri bana göre ağırlık sporu yapmak gerekiyor.

   Yaklaşık 10 aydır finasterid kullanıyorum. 2 ay spora bi ara verdim libidoda düşüşler oldu
   Tavsiyem fitness başla doğal testosteron arttırmaya bak bir sorun yaşamazsın.

  • Ağırlık sporu yap ve beslenmene dikkat et bir de keçiboynuzu çayı ve çoban çökerten çayı her gün bir bardak birini sabah birini akşam iç. Eğer ilacı kullanıp bırakacaksan aldığın faydaların çok zarar görürsün.
  • Bu yan etkileri çok abartmayın ya o kadar da çok ciddi bir sorun olmuyor zaten ilaç kullanmadan vücut tolere ediyor yan etkileri falan kalmıyor.
4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.