Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Estradiol Losyon Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

 • #3654

  Estradiol Losyon Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

  Arkadaşlar merhaba genetik saç dökülmesini önlemek için mutlaka dht ve testosteron hormonunu engellemek gerekiyor. Bir çok kişi proscar yada avodart ilacını kullanıyor. Bu ilaçları bildiğiniz gibi her yaştan insan kullanamıyor. Sadece cinsel yönden değil psikolojik olarak bile insanı etkiliyor. Mesela ben oral ilaç kullanamıyorum. Çünkü üniversite okuduğum için hafızamı olumsuz yönde çok etkiliyor. Sınavlarda zorlanıyorum, neredeyse okuduğumu bile anlamakta zorluk çekiyorum. Her neyse topikal olarak estradiol valerat ve progesteron hormonu içeren cyclo progynova kullanmayı düşünüyorum. Başka bir forumda estradiol losyon kullananlar vardı ama nasıl sonuç aldılar yazmamışlar.

  Bende cyclo ve divina ilacından 100 ml losyon yapmaya karar verdim. Forumdan playmakers arkadaşımız yardımcı oldu. Üç kutu cyclo progynova, bir kutu divina, etil alkol 40 ml, propilen glikol 30 ml ve distile suyla tamamlayıp hazırlayacam. İçine belki 1 gr saf toz minoxidilde katacam. Eğer olumlu yönde sonuç alırsam losyonu daha da güçlendirmek için saf toz estradiol valerat katmayı düşünüyorum. Umarım etkili olur. Sonuçlarını buradan paylaşırım.

2
100
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • İlaçları losyon olarakta kullanmak içmek kadar etkili olabilir. Saç diplerine losyonu 1-2 ml arası damlatıp hafifçe masaj yaparak uygula. İlk 6 ayda dökülmeleri azaltır.
  • Ben 2 senedir estradiol losyonu kullanıyorum vertexe açıklığını kapattı eğer kullanmasını bilirseniz çok güzel sonuçlar alabilir saç ekimine ihtiyacınız kalmaz.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.