Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Elma Sirkesi Aspirin Maskesi Kullananlar Yorumları

 • #6492

  Elma Sirkesi Aspirin Maskesi Kullananlar Yorumları

  Aspirin yüz maskesi kahverengi sivilce sonrası izleri yok etmek için nasıl kullanılır? Ev yapımı elma sirkesi ve aspirin maskesi cildinizin pürüzsüz, yumuşak ve parlak olmasını sağlayan muhteşem bir bakım kürüdür. Aspirin asetilsalisilik asit içerir kuvvetli bir çözücüdür. Bu etken maddeti içeren maskeler, iltihaplı noktanın iltihabını alabilir ve sağlıklı hücreleri tahriş etmeden ölü hücrelerin nazikçe pul pul dökülmesine yardımcı olabilir. Bu maskeyi düzenli olarak kullanırsanız, sivilce sonrası kahverengi izlerin azalmasına yardımcı olabilir.

  Elma Sirkesi ve Aspirin Maskesi Kürü Nasıl Hazırlanır

  Elma Sirkesi Aspirin Maskesi Kullananlar Yorumları

  Elma sirkesi ve aspirin her ikisi de etkili bir yağ çözücü olarak etki gösterirler. Bir yemek kaşığı doğal sade yoğurdu, 1/5 çay kaşığı elma sirkesi ve iki ezilmiş aspirinle karıştırın ve bir kapsül E vitamininden iki damla ve bir A vitamini kapsülünden iki damla ekleyin. Karışımı kahverengi lekelerin olduğu bölgelere uygulayın. Maskeyi uyguladıktan sonra 20 dakika cildinizde bekletin ve ardından ılık suyla durulayın. Daha sonra nemlendirici krem sürebilirsiniz. Haftada bir defa bu kürü uygulayın.

  Yüzünüzü isterseniz nemlendirici krem yerine çok E vitamini yağıylada bakım yapabilirsiniz. E vitamini kapsülü yada ampulü hindistan cevizi yağıyla uygun miktarda karıştırın maskeyi uyguladığınız tedavi ettiğiniz bölgelere sürün. Cildiniz biraz kızarma yapabilir ardından pul pul dökülmeler olabilir.

  ÖNEMLİ ! Lütfen maskeleri yüzünüze tamamen uygulamadan önce bir cildinizin küçük bir yerinde alerji testi yapmanız önerilir.

  Aspirin Maskesi Elma Sirkesi Doğal Faydaları

  Elma sirkesi ve aspirin, sivilce izlerini temizlemek, ciltteki yağı almak, cildi canlandırmak, kuru cildi taze bir görünüme kavuşturmak için bire iki peeling etkisidir. Daha yumuşak, daha parlak bir cilt için haftada bir defa olarak kullanın. Hassas bir cildiniz varsa bunu dikkatli kullanın.

  Bu maskeyi yaklaşık bir ay boyunca uygulayın. Eğer herhangi bir gözle görülür etkisi olmazsa başka maske tariflerini deneyin.

  Maden Suyu Elma Sirkesi Temizleyici Cilt Bakım Kürü

  Diğer bir maske tarifi cildin pürüzsüz görünümü için, ölü deri hücrelerini temizlemek, fazla yağlanmayı azaltmak, cildin renk tonunu ayarlamak ve parlaklık kazandırmak için uygulanan etkili bir maske kürüdür. Maden suyu büzücülük özelliği sayesinde genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır, daha sıkı bir cilt oluşmasını sonucunda da bebek gibi cilt görünümü kazandırabilir.

  Malzemeler:

  • Bir fincan elma sirkesi
  • Bir fincan maden suyu
  • 5 adet sade aspirin tableti

  Hazırlama:

  1. Elma sirkesiyle maden suyunu karıştırın

  2. Aspirin tabletlerini ezmek için havan tokmağı ve tokmağı kullanın.

  3. Aspirin tablet karışımını su ve sirke karışımına ekleyin.

  4. Akneli, pürüzlü ciltli veya genişlemiş gözenekli bölgelere toneri dikkatli bir pamuk yardımıyla uygulayın.

  Toniği haftada 2 defa akşamları uygulayın. Ardından cildinize nemlendirici krem sürebilirsiniz.

  Çözeltiyi daha sonra kullanmak için buzdolabında bir ay boyunca saklayabilirsiniz taze kalacaktır.

  Limon ve Maden Suyu Zeytinyağı Maskesi

  Diğer maske uygulaması limon, maden suyu karışımıdır. Maden suyu arındırıcı etki limon suyunda yağlanma azaltıcı olarak etki gösterir sivilce çıkmasını önemli ölçüde azaltır.

  Malzemeler:

  • 1 şişe maden suyu
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

  Malzemeleri karıştırın pamuk yardımıyla cildinize iyice ıslatacak kadar sürün. Maske cildinizde 15 dakika kadar bekletin. Eğer yan etkiler oluşmazsa 30 dakika kadarda bekletip yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

  Haftada 2 defa bu kürü uygulama yapabilirsiniz. Yukarıdaki maskeleri cildinize uygulamadan önce yüzünüzde makyaj yada diğer cilt bakım ürünleri uyguladıysanız mutlaka yüzünüzü temizleyip uygulama yapın. Olumlu sonuçlarını görmek için mutlaka düzenli olarak maskeleri uygulayın.

facebook gruplar
0
10
1
Paylaş
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.