Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Ele saç gelmesi normal mi?

 • #4853

  Ele saç gelmesi normal mi?

  Arkadaşlar saçıma elimi sürdüğümde sürekli saç geliyor bi aralar dökülme çok azalmıştı şimdi yine çok artmaya başladı. Saçlarımı ellerimi saçlarımın arasından geçirdiğimde kolaylıkla saç geliyor. Bende psikolojik olarak takıntı haline geldi. Öyle yapa yapa günde 100 telden fazla saç döküyorum. Eskiden yastıkta baya saç oluyordu şimdi yok ama kolaylıkla dökülme başladı. Aklıma mevsimsel döngü dökülmesi geliyor ama tam emin değilim.

  Eczaneden çinko ve b6 hapı aldım 24 gündür de biotin 1000 mcg kullanıyorum. Son zamanlarda havluda da saç görmeye başladım. Sizce ne yapmam gerek, kolaylıkla ele saç gelmesi normal mi, nasıl bir dökülme olabilir bu durum?

3
25
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Kellik başlangıcı, saç seyrelmesi yan erkek tipi saç dökülmesi belirtisi yoksa rutin dökülmeler olabilir. Kan test yaptır sonuçlara göre hareket etmek gerekir.
  • Olur böyle dökülmeler bazen azalır bazen çoğalır önemli olan kellik başlangıcı olmasın.
  • Kolaylıkla saç dökülmesi varsa bunun bir çok sebebi olabilir vitamin eksikliği, mevsimsel, stres sıkıntılar, hormon dengesizliği yada ilaç hastalıklar gibi. Tavsiyem eğer genetik olmadığını düşünüyorsan B’oxcin Men’s Hair takviyesi gibi ürünler kullanman yararına olabilir. Sağlıklı beslenmeye dikkat et.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.