Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Dutasterid Saç Çıkarmak İçin İşe Yarıyor mu?

 • #2140

  Dutasterid Saç Çıkarmak İçin İşe Yarıyor mu?

  Selamlar yaşım 28 önlerde saç seyrelmesi var saçlarım çokminceldi dipleri gözüküyor aynı şekilde vertex bölgemde de açılma oluşmuş berberde fark ettim. Üç senedir bioxcin minoxidil %5 kullanıyordum şimdiye kadar saçlarıma iyi gelmişti yeteri kadar sıkılaşma sağladı. Ancak son 3 ay bayabi saç kaybım oluştu ön saç çizgim geriledi yanlar açıldı. Finasterid kullanmayı düşündüm ama bazı arkadaşlar hiç faydasını görmeyince dutasterid kullanmaya karar verdim.

  Dutasteride ön saç çizgisinde, tepe bölgesinde işe yarıyor mu? Saçların minyatürize olmasına kaç ayda engel olur. Yan etkisi de varmış. Sizce genel seyrelmeyi önleyebilir mi? Yan etkisine katlanıp sizce kullanmaya değer mi?

3
110
2
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bunu bilemeyiz kulllanıp görmen lazım bu tür ilaçlar herkeste farklı sonuç veriyor en az 6 aydan uzun süre kullanman gerekir 1 sene sonunda sonuçlarını görebilirsin. Tepede daha hızlı sonuç veriyor önlerde nasıl erki gapacağı bilinmez. Üç güne bir tane kapsül olarak kullanılır. Her gün alınmaz avodart yarılanma ömrü 2 hafta kadar sürüyor.
  • Benim bildiğim dutasterid yada finasterid saç çıkarmıyor sadece var olanı koruyup dökülmeleri önlüyor. Etki olarak dutasterid önlerde daha çok işe yarar gibi görünüyor. Dutasteride saç köküne bağlanan dht hormonunu daha çok engelliyor. DHT oranı azaldıkça saç minyatürleşmeside azalıyor.
  • Dutasteridi uzun yıllar kullanıp öneride bulunacak arkadaşlar ne diyor acaba?
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.