Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Dutapros sabah mı akşam mı kullanılmalı?

 • #4279

  Dutapros sabah mı akşam mı kullanılmalı?

  Arka arkadaşlar 2 yıldır proscar ilacını 4 eşit parçada geceleri 1.25 mg olarak kullanıyordum saçlarımı 2 sene kadar korumayı başardım incelen saçlarımı yeteri kadar kalınlaştırmıştı ancak etkisini nedense azalma yaptı, yaş ilerledikçe etki etmemeye başladı, vücut tolere mi etti bilmiyorum ne olduysa. Son 3 aydır minoxil kullanmayı bıraktım saçlarımda çok fazla bir dökülme olmadı ancak genel bir seyrelme oluştu minoxilden daha önce oluşmuştu. Ben de dutapros 0.5 mg kullanmaya başlayacağım buradaki birçok arkadaş 3 güne bir olarak kullanıyor.

  Başlıkta da yazdığım gibi genelde testosteron ve dht hormonları geceleri daha çok aktif oluyormuş. Yani bu da demek oluyor ki saç kökleri özellikle geceleri hormonlardan daha fazla etkileniyor. Dutapros ilacını sabah ya da akşam mı ve aç karnına mı yoksa tok karna mı almak gerekiyor. Etkisinin uzun sürmesi iyi bir şey bu ilaçtan maksimum etkiyi alabilmek için günün hangi saatinde kullanmak daha mantıklıdır?

  Forumda uzun süre dutasterit ya da dutapros kullananlar varsa etkisi hakkında bilgi ve tecrübelerini yazarlarsa çok memnun kalırım?

3
95
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Saç karna alırsan daha çok etkili olur en ideal kullanımı sabah kahvaltıdan sonra almak
  • Dutasteridle aynı değil mi bu ilaç ben sabah kahvaltıdan sonra alıyorum.
  • Ben dutasteridi akşam yanı saate yemekten önce alırım dht androjen hormonları geceleri daha aktif oluyor. Aç karna almak etkisini artırır yemeklerden yarım saat önce alın.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.