Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Dutapros kullananlar saç seyrekliğini önlüyor mu?

 • #4205

  Dutapros kullananlar saç seyrekliğini önlüyor mu?

  Arkadaşlar yaşım 28 genel olarak saç seyrekliğim ilerleme yapıyor 23 yaşımda şakaklarımda açılmayla başlayan genetik saç dökülmem artık vertex bölgesine doğru yayılmaya başladı. İlk 5 sene rogaine foam, proscar, biotin 5mg, azelderm ve tretin krem kullandım iyi sonuç aldım. Saçlarımı korumayı başardım. Tepe bölgem çok sıklaşmıştı, şakaklarımda bile minyatür kıllar saç haline gelmişti. Ancak evlilik nedeniyle proscar ve minoxidil kullanımına ara vermiştim. Bu ara saçlarda gerileme başladımtüm kazanımları gitti diyebilirim. Tekrar minoxidil ve finasterid kullanmaya başladım 7 ay oldu herhangi bir gelişme göremedim. Proscar yerine dutapros yada avodart kullanmayı düşünüyorum. Bildiğiniz üzere dutasterid 0.5 mg tip 1 ve tip 2 dht enzimlerini bloke ediyor. Finasteride göre çok çok etkili bir ilaç. Ancak çoğu kişi yan etkileri sebebiyle kullanmak istemiyor.

  Sorum şuki forumda dutapros kullananlar varsa saç seyrekliğini önlüyor mu? Bu ilacı kaç ay kullandığını, ne gibi etkiler gördüğünü paylaşabilir mi? Benim istediğim tepe seyrekliğini azaltsın yeter. Yan etkilerini çok önemsemiyorum. Daha önce avodart 2 ay gibi kullanmıştım. Cinsellikte biraz azalma yapmıştı ama bırakınca düzeldi. Şimdi tekrar 3 güne 1 dutapros kullanmayı düşünüyorum. Sizce kullanmaya değer mi? Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

5
58
5
Paylaş
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Dostum minoxil bir yere kadar etki ediyor proscar kullanmak zorundasın eğer etkisi olmuyorsa mecbur dutapros kullanman gerekir. Çünkü dht inhibe etmek için mutlaka antiandrojen oral kullanmalısın. Yan etkileri var ama mecbur katlanıyoruz.
   Dutasterid haftada iki tane
   Saf minoxil losyon
   Medohbiotin günde bir
  • Yan etkisinden dolayı kullanamazsın söyleyim uzun süre kullanılacak ilaç değil
  • Ben 5 haftadır haftada 1 tane alıyorum yan etkisi bu şekil fazla oluyor. Yarılanma ömrü 1 hafta olduğu için etkisi oluyor. Uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Saçlarda bir gelişme görmek için şuan erken.
  • Haftada 1 tane almak ileri derecede saç dökülmesi yaşayan biri için etkili olmayabilir. Üç güne bir kullanmak ve doktora danışmak gerekiyor.
  • Bende kullanmayı düşünüyorum ancak yan etkileri korkutuyor açıkcası.
5 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.