Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları DMSO (Dimetil sülfoksit) Kullanıcı Yorumları

 • #4366

  DMSO (Dimetil sülfoksit) Kullanıcı Yorumları

  Merhaba arkadaşlar bugün size losyonları deriden daha hızlı bir şekilde emilmesine olanaka tanıyan DMSO taşıyıcı solüsyonu açıklıyorum. Dimetil sülfoksit kullandıktan sonra kullanıcı yorumlarınızı konu altından beklerim. DimetüDimetil sülfoksit molekül ağırlığı sadece 78.129 mol’dür. Kimyasal yapısı itibariyle çok düşük bir madde. Herhangi bir losyonun yada kremin içine katıldığında inceltici etkiler sağlayarak deriden daha fazla miktarda hücrelere emilmesini hızlandırır. Oral olarak yan etkilerinden dolayı kullanılamayan finasterid, dutasterid veya estradiol gibi ilaçları daha güvenli bir şekilde saç kökü hücrelerine iletim yapabiliriz.

  DMSO nedir, ne için ve nasıl kullanılır?

  DMSO, odundan elde edilen organik kükürtlü bir maddedir. DMSO, ağrıyı azaltmak ve yanıkların, yaraların, kas ve iskelet yaralanmalarının da hızlı bir şekilde iyileşmesini hızlandırmak için topikal şekilde kullanılır. DMSO aynı zamanda iltihaplanma, baş ağrısı gibi ağrılı durumları tedavi etmek için kullanılır.

  DMSO nasıl kullanılır sorusunun cevabı ise, DMSO’nun kullanım şekli ve dozu, tedavi edilmek istenen duruma göre değişir. DMSO, oral, intravenöz ya da topikal olarak da verilebilir. Ancak, DMSO’nun reçetesiz satılan çeşitleri pek çok ülkede onaylanmamış ya da düzenlenmemiştir. Bu nedenle, DMSO kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir.

  DMSO’nun bazı yan etkileri ve riskleri de vardır. DMSO, ciltten verilen bileşiklerin emilimini artırdığı için, DMSO ile temas eden maddelerin toksik olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca, DMSO, ciltte kızarıklık, kaşıntı, döküntü, yanma, sarımsak gibi bir tat ve koku gibi reaksiyonlara neden olabilir. DMSO, gelişmekte olan farelerin beyinlerinde dejenerasyona yol açabileceği için, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. DMSO ile çalışırken kalın kauçuk eldiven kullanılması tavsiye edilir.

  DMSO losyon içine ne kadar katılır.

  Hazırladığınız herhangi bir finasterid, dutasterid yada estradiol 100 ml losyonun içine 20 ml katmanız yeterli olacaktır. Diğer etil alkol ve propilen glikol ile karışır. Etil alkol %96 40 ml, propilen glikol 40 ml ve 20 ml DMSO katılarak saç losyonu yapabilirsiniz. Losyonları cam şişede hazırlamanız gerekir. Günde sabah akşam saç diplerine 1-2 ml arası sürülüp en az 3 saat beklemesi sağlamalıdır.

  DMSO kokusu biraz sarımsak kokusuna benzer. Eğer losyon içine fazla katarsanız saçlarınızda sarımsak kokusu oluşabilir.

6
116
7
Paylaş
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben sürekli kullanıyorum hazırladığım minoxil içine 10 ml katıyorum. Bu şekil daha çok verim alıyorum.
  • Pek güven vermiyor bu kimyasal zararlı bileşenleride hücreye yaşıyormuş. Hücre yapısı bozulursa ciddi sıkıntılar oluşabilir.
  • Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Pek güven vermiyor bu kimyasal zararlı bileşenleride hücreye yaşıyormuş. Hücre yapısı bozulursa ciddi sıkıntılar oluşabilir.

   Losyon yaparken steril koşullara göre dikkat ederek yaparsanız sorun olmaz.

   • Merhaba gökdemir dostum DMSO yeni aldığım hiç kullanılmamış 60 ml minoxil içine kaç ml katabiliriz?
  • Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Losyon yaparken steril koşullara göre dikkat ederek yaparsanız sorun olmaz.

   DMSO her losyona katılabilir mi? Mesela kafein losyon içine.

  • Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:

   DMSO her losyona katılabilir mi? Mesela kafein losyon içine.

   Katılır daha çok etkisi olur.

5 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.