Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Dht Blocker Şampuan Kullananlar Yorumları

 • #6201

  Dht Blocker Şampuan Kullananlar Yorumları

  Genetik kaynaklı saç kaybını önlemek için anti dht özelliği bulunan bu şampuan, zenginleştirilmiş içeriği sayesinde DHT hormonunu güçlü şekilde azaltır, saç foliküllerinde oluşan DHT’yi etkisiz hale getirmek için kullanımı önerilen bir şampuandır. Bu tür şampuanlar çeşitli olmakla beraber genelde içine procapil, saw palmetto, kabak çekirdeği yağı, yeşil çay, salisilik asit, ketakonazol gibi maddeler bulunmaktadır. Her şampuanda bu maddelerden biri veya bir kaçı bulunmaktadır. Diğer bir şampuan olan konazol türü şampuanlarda da ketakonazol mantar öldürücü madde bulunur. Ketakonazol’da bir çeşit dht hormonu engelleyici olarak etki gösterebilir. Ketakonazol saç köklerinde bağlanan dht hormonu ve aşırı yağlanmayı önleyici etki gösterir. Saç tedavinize her hangi bir ketakonazol şampuan eklemeniz ve 3 güne saçları 3-4 dakika süre ile yıkamanız önerilir.

  Genetik tipte saç dökülmesini önlemek yada saç ekimi sonrası saç köklerini güçlendirmek için şampuanlara katılan saw palmetto, kabak çekirdeği yağları dht oluşmasını engellemez fakat dht’nin saça bağlanmasını azaltır etkisiz hale getirir. Bu bitkisel yağlar ile sınırlı sayıda çalışmalar mevcuttur. Diğer etken maddeler yeşil çay adını sıkça duymuşunuzdur. İnsan vücudunda fito östrojen olarak etki gösterir, kanda bulunan zararlı serbest radikalleri yok edici etkileri vardır. Bazı diyetisyenler günde 1 bardak yeşil çay içmeyi önerirler. Yeşil çay içindeki flavonidler vücutta toksinleri atarak organların sağlıklı çalışmasını destekler. Saç köklerine zarar veren bu toksin maddeleri temizlenmesine katkıda bulunarak hücrelerin yaşlanmasının önüne geçer. Sağlıklı saç büyümesini destekler içindeki fito östrojenler saçların beslenmesine katkıda bulunarak saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur. Saç tellerinde kalite artışı sağlayarak saçları dolgun, canlı ve parlak görünmelerine katkıda bulunur.
  Dht Blocker Şampuan Kullananlar Yorumları

  DHT Blocker Şampuan İçine Bazı Katılan Maddeler

  Procapil saç köklerini güçlenmesini sağlar, saç folikülü hücrelerinin yaşlanma süreciyle savaşır ve doğal bir çözüm sunar. Saç köküne bağlanan DHT hormonunun zararlı etkilerine karşı kökleri bariyer gibi koruyarak dökülmelerin önüne geçer. Procapil 3 ana etken maddenin birleşimiyle oluşturulmuştur Bu maddeler Biotinil Tripeptid – Oleanoic Asit – Apigenin’den oluşur. Uzun süreli kullanımı sonucu saçlardaki incelmeleri, uzama problemlerinin tedavisinde etkili bir bakım sunar. Deride kan dolaşımını artırarak köklerin daha fazla oksijen ve besin maddesi almasına yardımcı olur.

  Trichogen etkili bir saç büyüme uyarıcı olarak çalışır. Saç kaybı nedenlerinden biri olan DHT’nin parçalanmasını sağlayarak olumsuz etkilerini ortadan kalkmasına yardımcı olur.

  Panax Ginseng Root Ekstresi kılcar damarların sağlıklı olarak kan dolaşımına katkıda bulur. Damarların tıkanmasının önüne geçer aynı zamanda kılcar damarlarda genişletme etkisi yaparak daha fazla kan gitmesine yardımcı olur.

  Soya Proteinleri bitkisel bir etkili dht inhibe edici özellikleri vardır. Dht hormonunu etkisiz halde getirerek saçlara zarar vermesini engeller.

  At Kestanesi güçlü bir şekilde toksit etki göstererek saça zarar veren serbest radikalleri azaltır.

  Ketokonazol saç kaybını önlemede bir numaralı etken madde diyebiliriz. Dht önleyici olarak şampuanlarda bulunan en etkili maddelerden birisidir. Olmazsa olmaz etken maddelerin başında gelen ketokonazol, erkeklerde kalıtsal söz dökülmesinin en başlıca nedeni olan folikül DHT duyarlılığına karşı koruma sağlar. Mutlaka tedavinize ketakonazol içeren bir şampuan ekleyin.

  Procapil saç kaybını önlemek için folikül yaşlanma süreciyle savaşan bir bileşendir. Saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini azaltır. Genellikle saç serumları, tonikler ve saç büyümesi için kullanılan şampuanlarda bulunur.

  Son olarak şampuanlar hakkında şunu da söylemek gerekir. Hiçbir şampuan tek başına saç dökülmesini engelleyemez. Yalnızca ek destek olabilir. Saçta 3 – 5 dakika bekleyen bir sıvıdaki etken madde ciltten ne kadar emilim olabilir ki? Şampuanların saç derisinden emilimi çok az denecek düzeydedir. Sadece mevut tedavinize ek destek olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

  DHT Blocker Şampuan İşe Yarar mı?

  DHT (dihydrotestosterone) blokeri şampuanlar, saç dökülmesini önlemek veya azaltmak için kullanılan ürünlerdir. DHT, saç dökülmesinin en yaygın nedenlerinden biri olan androjenik alopesiyle ilişkilendirilen bir hormondur. DHT blokeri şampuanlar, saçlı derideki DHT seviyelerini azaltmayı hedefler.

  Bu tür şampuanların işe yarayıp yaramadığı konusunda kesin bir cevap vermek zordur. Bazı insanlar, düzenli kullanımlarının saç dökülmesini yavaşlattığı veya azalttığı konusunda olumlu sonuçlar bildirebilirken, diğerleri etkisini fark etmeyebilir.

  DHT blokeri şampuanlar, genellikle diğer saç dökülmesi tedavileriyle birlikte kullanıldığında daha etkili olabilir. Bu tedaviler arasında oral ilaçlar, losyonlar veya saç mezoterapisi gibi yöntemler bulunur. Saç dökülmesi genellikle birden fazla faktörün bir sonucu olduğundan, tek başına bir şampuanın tüm sorunu çözeceğini beklemek gerçekçi olmayabilir.

facebook gruplar
1
26
2
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Dht azalttığını iddia eden şampuanların hiçte öyle bir etkisi yok çok kullandım saç kayıplarını önleniyor hiç etkisi yok bence.

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.