Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Deloday saç dökülmesini önlüyor mu?

 • #5469

  Deloday saç dökülmesini önlüyor mu?

  Deloday etken maddesi desloratadin alerjik rinit tedavisinde kullanılan antihistaminik etkisi gösteren bir ilaç. Endikasyonları alerjik nezle ile ilişkili hapşırık, burunda akıntı ve kaşıntı, damakta kaşınma ve gözlerde kaşınma, ciltte kızarıklık, saman nezlesi ve polen tozları alerjisi ve kurdeşen belirtilerinin tedavisinde kullanılıyor. gibi belirtiler için kullanılıyor. Benim saç dökülmemi önlemeye başladı. İlacı 2 haftadır kullanıyorum saç dökülmesini gözle görülür derecede azalttı. Bu ilacın genetik dökülmeyle ilgili bağlantısını hala çözemedim ama 3 gün önce banyoda 100-150 tel saçım döküldü. İki haftadır bu ilacı kullanıyorum ve bugün 40-50 tel döküldü banyoda. İnternette araştırdığımda böyle bir etki gören birkaç kişi daha gördüm. Nasıl bir etkisi var bu ilacın, bilen biri aydınlatabilir mi?

  Benim bir çok şeye alerjim var çok tozlu bir ortama girdiğimde astım hastalığı gibi hemen nefes darlığı yaşıyorum. Sürekli hapşırma, nezle oluyorum. Bunun için doktorum deloday 5 mg tablet verdi. Günde bir tablet alıyorum. Birde deloday 0.5 mg şurup olanı var.

  Sizin fikirlerinizi merak ettim, sürekli kullansak herhangi bir sorun yapar mı?

facebook gruplar
4
71
4
Paylaş
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • İlaçla alakası olacağını sanmam ama ağrı kesici ilaçlar geçici etki yapabiliyor.
  • Konu Sahibi
   Kafamda kaşıntı, yanma ve batma hissi var bunları azaltınca dökülmeyi de azalttığını düşünüyorum
  • Bu ilaçta aynı setirizin gibi pgd2 inhibe ediyor topikal kullanan da var oral kullanan da. Pgd2 azaltırsa saç dökülmesini biraz azaltabilir ancak çok bişey beklememek gerekir.
  • Ben de deloday şurup kullanmıştım bir ara da hiç fark etmedim böyle bir etkisi olup olmadığını ama tekrar kullanırsam dökülmeyi önleyip önlemediğini bakacağım.
4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.