Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Diğer Konular Cilt Bakımı Cilt lekeleri için tretin krem kullananlar var mı?

 • #4078

  Cilt lekeleri için tretin krem kullananlar var mı?

  Merhaba yüzümde çok sayıda sivilce çıktığı için bazı lekeler ve çukurlar kaldı. Yüzümde cilt pürüzsüzlüğü sağlamak için tretin kullanmam gerektiğini doktorum söyledi. Günde bir kere geceleri leke olan bölgelere ince bir tabaka halinde sürüp yayacam. Sabaha kadar yüzümde bekleyecekmiş. Sabahta yüzümü imex sabunla yıkayacam. Benim istediğim yüzümdeki kızarıklık, izler ve çukurları nasıl tamamen giderebilirim. Tretin krem içinde A vitamini varmış cildi soyarak etki yapıyormuş. Kreme daha başlamadım etkisi oluyor mu sormak istedim.

  En etkili cilt güzelleştirmek için hangi krem daha etkili sonuçlar sağlıyor. Önceden cilt lekeleri için tretin krem kullananlar varsa yorumlarını duymak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

4
44
2
Paylaş
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Lekeleri azaltıyor ama cilt çukurları için etkisi olmaz.
  • İmex kremi doktoruna sor ciltteki izlere birebir iyi geliyor.
  • Ben kullandım cildi çok soyuyor lekeleri çok az geçiriyor imex krem daha iyi
  • Merhaba arkadaşlar cilt lekeleri yoknermek için için tretin kremi ben de kullandım. Doktorumun tavsiyesi üzerine, özellikle yüzümdeki sivilce izleri ve güneş lekeleri için bu kremi tercih ettim. Tretin krem, içeriğindeki A vitamini türevi olan tretinoin ile cildi soyarak etki ediyor ve böylece cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırıyor.

   Kremi gece yatmadan önce temiz cildime ince bir tabaka halinde uyguladım ve sabaha kadar cildimde bıraktım. İlk birkaç kullanımda cildimde hafif bir soyulma ve kızarıklık oldu, ancak bu durum zamanla azaldı. Düzenli kullanımda cilt tonumun eşitlendiğini ve lekelerin belirgin şekilde hafiflediğini fark ettim.

4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.