Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Byopecia Multiplex Kullanıcı Yorumları

 • #6672

  Byopecia Multiplex Kullanıcı Yorumları

  Saç büyümesini teşvik eden vitaminler ve takviyelerden biri olan byopecia multiplex saç sağlığı, cilt bakımında faydası varmıdır. Vücutta bağışıklık sistemini güçlendirmede önemli etkileri bulunan bu vitamin içerik olarak çeşitli bileşenleri içerir.

  Saç dökülmesi veya saçların incelmesi, beslenme yetersizlikleri de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Yani vitaminler ve takviyeler hiçbir şekilde mucizevi bir tedavi olmasa da, doğru olanlar saçınızın görünümünde ve kalitesinde bir fark yaratabilir.

  İşte saç büyümesi için en iyi vitaminlere ve uzmanların önerdiği birkaç takviyeye bir bakış.

  Saç Büyümesi İçin En İyi Vitaminler Nelerdir?

  Byopecia Multiplex Kullanıcı Yorumları

  Saç büyümesi ve sağlığı; beslenme, genetik, tıbbi durumlar, hormonlar ve hatta stres gibi bir dizi faktörden etkilenir. Araştırmalar, normal hücre büyümesi ve fonksiyonu için önemli olan vitamin ve mineral eksikliğinin saç dökülmesine katkıda bulunabileceğini buluyor.

  Dünyaca ünlü bazı araştırma merkezleri “Vitaminler sağlıklı saç büyümesi için gereklidir ve saç dökülmesini ve incelmesini önlemeye yardımcı olabilir” diyor. “Saç büyümesi için en iyi vitaminler arasında B vitaminleri, D vitamini, E vitamini, çinko, biyotin ve demir bulunur.

  B Vitamini

  Kompleks B vitaminleri saç büyümesinde rol oynuyor ve “metabolizma ve sinir sistemi işlevi için gerekli” diyor B7 vitamini (biotin) ve B12 gibi B vitaminlerinin saçları güçlendirmek ve dökğlmeleri önemli ölçüde azaltır.

  Araştırmalar dengeli bir beslenmeyle günlük B vitamini ihtiyacınıza kolaylıkla ulaşabileceğinizi gösteriyor. B vitaminleri %100 tam tahıllar, et, balık, tam yumurta, fındık ve avokado dahil olmak üzere çeşitli gıdalarda bulunabilir.

  Biotin Vitamini

  B7 vitamini olarak da bilinen Biotin, sıklıkla saç büyümesine fayda sağladığı öne sürülen karmaşık bir B vitaminidir.  Biotin’in “kafa derisine ve saç köklerine oksijen ve besin taşıyan kırmızı kan hücrelerinin oluşturulmasında” işlevleri vardır. Ayrıca “saçın ana bileşeni olan keratin üretiminde de rol oynar.”

  Ulusal Sağlık Enstitüleri, çoğu insanın yedikleri gıdalardan yeterli miktarda biotin aldığını belirtiyor. Daha fazlasını elde etmenin en iyi yolu biotin açısından zengin gıdalar tüketmektir. Biotin süt, yumurta, muz, somon, tatlı patates ve badem içeriğinde vardır. Ekstra bir takviyeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun. Takviye edici gıda kapsülleründe saç, cilt ve tırnaklar için birçok biotin takviyesinin önerilen günlük miktarın çok üzerinde olduğunu ortaya koymaktadır.

  C Vitamini

  C vitamini sadece bağışıklığı korumakla kalmaz, aynı zamanda saçları daha da güçlendirebilir. Bu vitamin, güçlü bir antioksidan olan C vitamininin sağlıklı saç büyümesi için gereklidir. C vitamini, saç deriniz de dahil olmak üzere vücudunuzdaki kan dolaşımını artırmaya yardımcı oluyor” diyor. “Saç derinize kan dolaşımı arttığında, saç folikülleriniz daha fazla uyarılır ve bu da saç büyümesinin desteklenmesine yardımcı olabilir.”

  Demir Minerali

  Demir, saç büyümesinde de şaşırtıcı derecede önemli bir rol oynuyor ve yapılan bir araştırmada demir eksikliği ile kadınlarda saç dökülmesi arasında bir bağlantı olduğunu öne sürüyor. Araştırma sonucunda, bu mikro besinin dolaşımı hızlandırdığını ve oksijenin hücrelerinize daha verimli bir şekilde taşınmasına yardımcı olduğunu açıklıyor, bu da saç büyümesine yardımcı olabilir. “Yeterli miktarda demir almazsanız vücudunuz yeterli miktarda hemoglobin üretemez, bu da saç derinize oksijen dağıtımını aksatacak ve saç dökülmesine katkıda bulunacaktır” diyor.

  İstiridye, kırmızı et, ıspanak ve mercimek gibi demir içeriği yüksek yiyeceklerin tüketilmesini öneriyor. Demir eksikliği riski taşıyorsanız beslenmenize demir takviyesi de eklemeye değer olabilir, ancak önce doktorunuza danışın.

  Keratin

  Keratinin saçımızı, cildimizi ve tırnaklarımızı oluşturan bir proteindir. Vücut tarafından doğal olarak üretilir ve saç büyümesine yardımcı olduğunu iddia eden birçok keratin takviyesi vardır. Ancak kapsül almak yerine yumurta, fasulye, balık ve et gibi protein açısından zengin yiyecekler tüketerek daha doğal bir şekilde keratin “takviyesi” yapılması daha yararlıdır. “Keratin’in saç büyümesine yardımcı olduğunu gösteren güvenilir bir çalışma yok” diyor. “Ayrıca aşırı keratin takviyesi vücutta aşırı protein birikmesi nedeniyle zararlı olabilir.”

  D Vitamini

  D vitamini eksikliği saç dökülmesine neden olabilir. D vitamini, keratin üreten cilt hücreleri olan keratinositler tarafından ciltte metabolize edilir. “Vücutta yeterli D vitamini bulunmadığında, saç köklerindeki keratinositler saç büyümesini kolaylaştırmakta zorluk çeker, bu da dökülmeye ve saç dökülmesine neden olur.”

  Çinko Minerali

  Çinko bir eser mineraldir ve vücut tarafından yalnızca küçük miktarlarda ihtiyaç duyulur. Küçük ama güçlüdür ve hücrelerin büyümesinden DNA oluşturmaya kadar her şeyde rol oynar. Düşük çinko seviyeleri saç dökülmesi ve zayıf yara iyileşmesi ile ilişkilendirilmiştir. Et, fasulye, fındık ve tohum gibi çinko açısından zengin yiyecekler yemeyi öneriyor.

  Saç dökülmesi veya saç incelmesi ile mücadele ediyorsanız çinko takviyesinin sizin için uygun olup olmadığı konusunda doktorunuzla konuşmanız da faydalı olabilir. Küçük bir çalışma, serum çinko seviyesi düşük olan alopesi hastalarına çinko takviyesi verilmesi gerektiğini buldu.

  A Vitamini

  A vitamini saç büyümesine yardımcı olabilir, ancak bir sorun var: çok fazla almak aslında saç dökülmesine neden olabilir. A vitamininin retinol, retinal, retinoik asit ve provitamin A karotenoidlerini içeren bir grup bileşiği ifade eder. “Farelerde A vitamininin aktive edilmiş saç folikülü kök hücrelerini gösteren bir çalışma yapıldı” diyor. “Ancak bu karmaşık bir durum… Tam tersine, aşırı A vitamini takviyesi yoluyla yüksek düzeyde A vitamininin saç dökülmesiyle bağlantılı olduğuna dair kanıtlar var.”

  A vitamini eksikliğinin saç dökülmesine katkıda bulunabileceğini, ancak bunun A vitamini eksikliğine dair kanıtınız olmadığı sürece takviye almanıza gerek yoktur.

  Lahana, ıspanak ve brokoli gibi yapraklı yeşillikler , havuç, kabak ve tatlı patates gibi turuncu sebzeler ve kabak gibi sarı sebzeler dahil, A vitamini açısından zengin yiyecekler yemenin daha iyi olabileceğini söylüyor.

  Byopecia Multiplex Vitamin İşe Yarar mı?

  Bazı vitaminler ve takviyeler, beslenme yetersizliği olan kişilerde saç büyümesini ve sağlığını destekleyebilir. Bunun nedeni, araştırmaların çinko, demir ve D vitamini gibi vitamin ve mineral eksikliklerinin saç dökülmesiyle bağlantılı olduğunu öne sürmesidir. Beslenme eksikliği olmayan bireylerde saç büyüme takviyelerinin etkinliğini belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. Bu gibi tabletlerde çeşitli vitamin, mineral ve bitkisel esktratları vardır. Sağlık açısından alınması önemlidir ancak doğal yollarla beslenmenizde fayda vardır.

  Byopecia Multiplex 60 Tablet İçeriği

  • Biotin
  • Vitamin A
  • Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, B12
  • Vitamin C
  • Vitamin E
  • Folic Acid
  • Iron (Demir)
  • Zinc (Çinko)
  • L-Cysteine
  • L-Methionine
  • Ginkgo Biloba Extract
  • Green Tea Extract (Yeşil Çay Ekstresi)
  • Horsetail Extract (At Kuyruğu Bitkisi Ekstresi)
  • Millet Seed Extract (Darı Tohumu Ekstresi)
  • Inositol
  • Choline Bitartrate (Kolin)
  • Saw Palmetto
  • MSM

  Byopecia Multiplex Yan Etkileri

  Yan etkiler arasında baş ağrısı, karın ağrısı, bulantı gibi yaygın olmayan hafif yan etkiler bulunabilir. Ancak her bireyde görülme sıklığı farklı olabilir. Daha ciddi yan etkiler nadiren ortaya çıkabilir,

  Byopecia multiplex tablet kullananlar ürün hakkında olumlu yada olumsuz etkilerini yan etkileri konusunda yorumlarını konu altından paylaşabilirler.

1
7
2
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Arkadaşlar saç için sizce hangisi daha iyidir yorumlarınıza ihtiyacım var xpecia ve byopecia aralarında en başta çok fiyat farkı var ve ikiside günde 2 tablet alınıyor. Byopecia Multiplex de 2 tablet alındığı için çok pahalı bir ürün bana göre aylık olarak. İçerik olarak birbirlerine yakın.
1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.