Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Biotin Vitamini Kullananlar Var mı?

 • #3737

  Biotin Vitamini Kullananlar Var mı?

  Arkadaşlar aranızda genetik saç dökülmesine karşı incelmiş saçları güçlendirmek için biotin 1000, 2500 ve 5000 mcg tablet takviyesi kullananlar var mı? Benim saçlar 3 senedir dökülüyor zayıflamış saçların kalınlaşması için solgar biotin hapı kullanın diyorlar. Ben saç dökülmesini önlemek için kullancam kaç ay kullanmak gerekiyor. İnternetten alıp kullancam hangi markayı alayım. Aranızda biotin hapı kullanıp deneyimlerinizi yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

  Biotin hapı ne için kullanılır?

  Biotin, B grubu vitaminlerden biridir ve vücutta enerji üretimine, cilt, saç, tırnak, göz, karaciğer ve sinir sistemi sağlığına katkıda bulunur. Biotin, besinlerden alınabileceği gibi, bazı durumlarda takviye olarak da kullanılabilir. GünlükBiotin vitamini içeren besinler arasında karaciğer, yumurta, peynir, yeşil yapraklı sebzeler, kuruyemişler, baklagiller, domates, tahıllar, karnabahar ve mantar gibi gıdalar bulunur. Biotin vitamini takviyesi almak isteyenler için ise piyasada çeşitli markalar mevcuttur. Biotin vitamini içeren markalar arasında IvyBears, Nature’s Supreme, Solgar, New Life, Ocean, Puritan’s Pride, Velavit, Bioxcin, Voonka, Pure Encapsulations, NBL, Vitabiotics ve Nature’s Bounty gibi markalar sayılabilir.

  Günlük biotin ihtiyacı ne kadardır?

  Günlük biotin ihtiyacı ise yaşa, cinsiyete ve özel durumlara göre değişir. Sağlıklı yetişkinler için günlük biotin ihtiyacı 30 mikrogramdır. Gebelik ve emzirme döneminde ise günlük biotin ihtiyacı 30-35 mikrogram arasındadır. Biotin ihtiyacını karşılamak için biotin bakımından zengin besinler tüketmek gerekir.

2
65
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben 2500 mcg Solgar kullanıyorum saçlarımı gayet güçleştiriyor
  • HP biotin 5mg 5 buçuk aydır kullanırım ince saçları kalınlaştıyor seyrek saçlı olanlar mutlaka biotin kullansınlar.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.