Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Diğer Konular Cilt Bakımı Beyaz Saça Mor Şampuan Kullananlar Yorumları

 • #6848

  Beyaz Saça Mor Şampuan Kullananlar Yorumları

  Beyaz saça mor şampuan kullanırsak ne olur? İlk olarak mor şampuan nedir, ne için kullanılır bunun bilgisini verelim. İster sarışın ister esmer olsun, birçok saç rengi mor şampuanla yıkanılabilir. Mor şampuan saçlardaki bu istenmeyen sarı tonları nötralize etmek için özel olarak üretilir.

  Mor renkli bir şampuan kullanmak, saç renginizin taze, canlı ve kuaförden yeni çıkmış gibi görünmesini sağlamanın önemli bir adımıdır. Mor şampuanın nasıl kullanılacağı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

  Mor şampuan ne işe yarar?

  Beyaz Saça Mor Şampuan Kullananlar Yorumları

  Mor şampuanlar saç renginin korunması için neden bu kadar önemli olduğunu anlamak için öncelikle saç turunculaşmasını anlamanız gerekir.

  Saçlarda oluşan turunculaşma, özellikle sarı saçlar olmak üzere, rengi açılmış saç tellerinde ortaya çıkan istenmeyen sıcak, sarı tonları tanımlar. Güneşten gelen UV ışınları, klor, sudaki mineral kirlilikleri gibi pek çok şey saç renginizi bozabilir ve istenmeye nötr yansımalara neden olabilir. İşte bu noktada mor şampuan devreye girer. Saç tellerini temizlerken, saç renginizi daha soğuk bir tona döndürmeye yardımcı olan mor pigmenti dağıtır.

  Turunculaşma karşıtı için neden mor şampuan kullanılır? İlkokuldaki resim dersinde asılı olan renk çarkını düşünün: Mor, sarının tam karşısında yer alır, yani özellikle soğuk veya buzlu sarışınların kesinlikle istemediği sarı tonları dengelemek ve nötralize etmek için etkisi olur. Canlı renkli sıvının düzenli kullanımı, saç renginizi tazelerken beyaz rengini kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır. Bu, zaman içinde büyük bir fark yaratabilecek basit bir adımdır.

  Özetle, ister açılmış koyu renk saçlara ister sarı saçlara sahip olun, mor şampuan beyaz ve turuncu tonları ortadan kaldırmanın kolay bir yoludur. Saç renginizin taze ve soğuk tonlu kalması için bunu düzenli saç bakım rutininizin bir parçası haline getirin.

  Mor şampuanı koyu renk saçlarda kullanabilir misiniz?

  Mor şampuanı genellikle sarı saçlar için önerilsede, balyaj veya ombré gibi saç rengini açan esmerler de tonlama formülünden faydalanabilir.

  Mor şampuanın ana amacı sarı tonları nötralize etmektir, bu nedenle koyu renk saçlar için önerilmez. Bu tip şampuanlar genellikle sarı veya altın tonları düzeltmek için kullanılır. Koyu renk saçlarda kullanıldığında istenmeyen mor tonlar ortaya çıkabilir veya saç renginizde herhangi bir olumlu etki yaratmayabilir.

  Beyaz saça mor şampuan kullanılır mı?

  Saçınızı platin, beyaz, gri ve açık kumral renklerinde saç boyaları kullanarak boyama yaptıysanız mor şampuan kullanılabilir. Ayrıca saçlarında sarı gölgeler ve ışıltılar taşıyanlar tarafından da uygulanabiliyor.

  Mor şampuan beyaz saçı kapatır mı?

  Mor şampuan genellikle sarı tonlardaki saçlarda kullanılır ve sarı tonları nötralize etmeye yardımcı olabilir. Ancak beyaz saçları kapatma amacıyla özel olarak tasarlanmamıştır. Beyaz saçlarda renk değişikliği istiyorsanız, beyaz saçlar için özel üretilmiş renk kapatıcı şampuanları tercih etmek daha etkili olabilir.

  Boyasız saça mor şampuan kullanılır mı?

  Mor şampuan genellikle sarı tonlu saçlarda kullanılır ve bu tür şampuanlar genellikle sarı tonları nötralize etmek için kullanılır. Ancak, boya olmayan saçlar için de kullanılabilir. Mor şampuanlar genellikle saç rengini soğutarak istenmeyen sarı tonları azaltmaya yardımcı olur. Kullanmadan önce ürünün talimatlarını dikkatlice okumanız önemlidir.

  Mor şampuan saçı küllü yapar mı?

  Mor, renk skalasında sarı rengin zıttı olduğu için saçınızı daha küllü bir hale getirmek için başvurabileceğiniz en geçerli seçenektir. Saçta istenmeyen yansımaları azaltarak daha sönük kül grisine döndürebilir.

  Mor şampuan saçı ne renk yapar?

  Mor şampuan genellikle sarı veya sarı alt tonlu saçlarda kullanılır. Mor, sarı renkle zıt bir renk olduğu için bu şampuan, sarı tonları nötralize etmeye yardımcı olur ve saç rengini daha soğuk tonlara doğru yönlendirebilir. Bu, özellikle sarıya dönük tonları düzeltmek ve platin, gümüş veya gri tonlar elde etmek isteyen kişiler için uygundur.

  Mor şampuanı ne sıklıkta kullanılır?

  Mor şampuanın sıklığı, saç renginizin mevcut durumuna, istediğiniz tonlara ve ürünün formülüne bağlıdır. Genelde haftada bir veya iki kez kullanmak önerilir. Ancak, saçınız çok kuruyorsa veya istediğiniz tonu elde ettiyseniz kullanım sıklığını azaltabilirsiniz. Düzenli kullanımda aşırı mor şampuan kullanımı, saçları kurutabilir veya istenmeyen mor tonlara yol açabilir, bu nedenle dengeli bir kullanım önemlidir.

  Bazı marka mor şampuanlar günlük kullanım uygun olabilir. Şampuanı kullanım bilgilerine bakmanız gerekir.

  Saçınızı ıslattıktan sonra bir miktar şampuanla saçınızda 5-10 dakika kadar bekletebilirsiniz.

  Şampuanlamadan sonra saçlara saç kremi sürmenizde fayda sağlar.

  Mor şampuan saçta kaç dakika kalmalı?

  Genel olarak, sarı saçların mat renk yoğunluğu, ilk boyamadan sonra oluşan kızıllık yada turunculaşma ne kadar fazlaysa duruma göre bekletme yapmanız gerekir. Ayrıntılar için aşağıya bakın.

  • Az turunculuk: Durulamadan önce 3-5 dakika bekleyin
  • Orta turunculuk: Durulamadan önce 5-10 dakika bekleyin
  •  Fazla turunculaşma: Durulamadan önce 10-15 dakika bekleyin.

  Beyaz saçlar için mor şampuan kullananlar üründen memnun kalmadığını yorumlarını okuyucularımızla paylaşabilirler.

0
3
1
Paylaş
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.