Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Diğer Konular Cilt Bakımı Aspirin Maskesi Kullananlar Yorumları

 • #6797

  Aspirin Maskesi Kullananlar Yorumları

  Aspirin maskesi ne için kullanılır, aspirin maskesi, genellikle cilt bakımında kullanılan bir yöntemdir. Aspirin, içerisindeki salisilik asit nedeniyle anti-inflamatuar ve keratolitik özelliklere sahiptir.

  Aspirin maskesi cilt için genellikle yağlı ve sivilceye eğilimli ciltlerde kullanılır. Aspirin içerisinde bulunan salisilik asit, cildin üst tabakasındaki ölü deriyi temizlemeye yardımcı olabilir ve gözenekleri açabilir. Ayrıca anti-enflamatuar özellikleri sayesinde sivilceleri ve kızarıklıkları azaltabilir.

  Aspirin Maskesi Cilde Sağladığı Faydaları

  Aspirin Maskesi Kullananlar Yorumları

  Bu özellikler sayesinde, aspirin maskesi aşağıdaki durumlar için faydalı olabilir:

  1. Akne tedavisi: Salisilik asit, ölü cilt hücrelerini temizler ve gözeneklerin tıkanmasını önler. Aynı zamanda ciltteki iltihapları azaltır ve akne oluşumunu engeller.
  2. Sivilce ve siyah noktaların azaltılması: Aspirin maskesi, sivilce ve siyah noktaların neden olduğu ölü cilt hücrelerini ve fazla yağı temizlemeye yardımcı olabilir. Böylece cilt daha temiz ve pürüzsüz hale gelebilir.
  3. Cilt tonunu dengeleme: Aspirin, ciltteki ölü hücreleri giderirken aynı zamanda cilt tonunu da dengeleyebilir. Bu sayede cilt daha aydınlık ve canlı bir görünüm kazanabilir.

  Aspirin maskesi kullanırken dikkatli olmanız önemlidir. Özellikle aspirine veya salisilik asite alerjiniz varsa veya cilt hassasiyeti yaşıyorsanız, aspirin maskesinden kaçınmanız daha iyidir.

  Aspirin yüzdeki lekelere iyi gelir mi?

  Aspirin üretim amacı ağrı kesici olarak kullanılır, çözücü etkisiden dolayı aspirin cilt bakımı için leke yok etmek amacıyla da kullanılabilir. Bu maske yüzdeki leke, sivilce, siyah nokta veya kızarıklık gibi sorunlara da iyi gelmektedir

  Aspirin Maskesi Cilt Beyazlatma

  Aspirin, genellikle ağrı kesici olarak kullanılan bir ilaçtır, ancak bazı kişiler tarafından cilt beyazlatma amacıyla da kullanılabilir. Aspirinin cilt beyazlatıcı etkisi, içeriğinde bulunan salisilik asit sayesinde gerçekleşir.

  Aspirin maskesi cilt beyazlatma için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  Malzemeler:

  • 2 adet aspirin tablet
  • 1 çay kaşığı su
  • 1 çay kaşığı bal (isteğe bağlı)
  1. Aspirin tabletlerini ezerek toz haline getirin. Bunun için bir kaşık veya bardak gibi bir aracı kullanabilirsiniz.
  2. Aspirin tozunu bir kabın içine alın ve üzerine suyu ekleyin. Su ile karıştırarak bir macun kıvamı elde edin. Eğer isterseniz, bu karışıma biraz bal ekleyebilirsiniz. Bal, cildi beslemeye yardımcı olur.
  3. Cildinizi temizleyin ve kuru hale getirin.
  4. Hazırladığınız aspirin maskesini cildinize uygulayın. Eşit bir şekilde yaymaya özen gösterin.
  5. Maskenin cildinizde 10-15 dakika boyunca kurumasını bekleyin.
  6. Süre sonunda, ılık suyla maskeyi nazikçe durulayın. Parmaklarınızı kullanarak hafif dairesel hareketlerle maskeyi nazikçe ovalayabilirsiniz.
  7. Cildinizi temiz suyla durulayın ve bir havluyla nazikçe kurulayın.
  8. Nemlendirici krem uygulayarak cildinizi nemlendirin.

  Bu maskeyi haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Ancak, aspirin bazı kişilerde hassasiyete veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Eğer cildinizde herhangi bir reaksiyon veya rahatsızlık hissederseniz, maskeyi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

  Unutmayın, cilt beyazlatma konusunda herhangi bir yöntem kullanırken düzenli ve sabırlı olmak önemlidir.

  Aspirin Maskesi Siyah Nokta Temizleme

  Aspirin maskesi, ciltteki siyah noktaları temizlemek ve cildi arındırmak için kullanılan popüler bir ev yapımı maskedir. Aspirin içerisinde salisilik asit bulundurur, bu da ciltteki ölü deri hücrelerini ve fazla yağı temizlemeye yardımcı olur. Siyah noktaların temel nedeni, gözeneklerin tıkanması ve cilt üzerinde birikmiş yağ, kir ve ölü deri hücreleri gibi unsurlardır.

  İşte bir aspirin maskesi tarifi

  Malzemeler:

  • 3-4 adet aspirin tablet
  • Birkaç damla su
  • 1 çay kaşığı bal (isteğe bağlı, cildi nemlendirmek için)

  Yapılışı:

  1. Bir kapta aspirin tabletleri ezin ya da toz haline getirin.
  2. Birkaç damla su ekleyerek aspirin tozunu bir macun kıvamına getirin. Macunun çok sıvı ya da çok katı olmamasına dikkat edin.
  3. İsteğe bağlı olarak bir çay kaşığı bal ekleyerek karışımı nemlendirici özellik kazandırabilirsiniz.
  4. Yüzünüzü temizledikten sonra, hazırladığınız karışımı siyah noktaların olduğu bölgelere uygulayın. Dikkatli bir şekilde masaj yaparak karışımı cildinize yedirin.
  5. Karışımı yüzünüzde 15-20 dakika bekletin.
  6. Süre sonunda ılık suyla yüzünüzü yıkayarak maskeyi temizleyin.
  7. Daha sonra nemlendirici bir krem kullanarak cildinizi nemlendirin.

  Aspirin maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Ancak, cilt tipinize bağlı olarak hassas bir cilde sahipseniz küçük bir alanda test yapmanız önerilir.

  Aspirin maskesini cilt bakımı için kullananlar iyi sonuçlar elde ettiyseniz, faydaları yada zararları hakkındaki deneyimlerinizi konudan yorumlarınızı paylaşarak vitamini kullanacak diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

0
5
1
Paylaş
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.