Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Antibiyotik kullanımı saç döker mi?

 • #4969

  Antibiyotik kullanımı saç döker mi?

  Merhaba arkadaşlar antibiyotik ilaç kullanımı hakkında aklıma takılan saç dökülmesi yapıp yapmayacağı hakkında kafam biraz karışık. Ailem de genç yaşta saçları dökülen yok hata genel olarak saç sahibi yaşayan kişi sayısı bir veya ikidir. Ben 18 yaşında hafif hafif saçlarım dökülmeye başlamıştı ve şu an 21 yaşındayım saçlarımda biraz dökülme var norvord 2-3 aralığındayım. Genetik sebeplerin dışında diğer insanlarla aramda ne fark olabilir diye düşünüyorum ve hatırladığım kadarıyla küçükken çok fazla hastalanıyordum antibiyotik ilaç çok fazla kullanmıştım. Bazen bilinçsizce aşırı antibiyotik kullanımının saçı döktüğünü bünyeyi zayıflattığını okumuştum. Acaba benim de dökülen saçlarımın sebebi antibiyotik ilaç kullanımı olabilir mi ki diye düşünüyorum bazen. Merak ettim çok antibiyotik kullanıp saçlarını döken var mı? Ve sizce böyle bir durum söz konusu olabilir mi?
3
126
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Önceden kullanman şuan saç dökülmesine sebep olmaz ama antibiyotik kullanımı vücutta bir çok sisteme zarar veriyor saç dökülmesi de bunlardan biri.
   • Bu yanıt 3 ay 3 hafta önce önce Admin tarafından değiştirildi.
  • Genetik dökülmeye sebep olacağını sanmıyorum ayrı bir konu ama normal dökülmeleri tetikleyebilir sonuçta hücrelere zarar veren bir ilaç.
  • Ben de zamana çok antibiyotik ilaç kullandım ve şimdi genetik saç dökülmesi sorun yaşıyorum acaba ilgisi var mı ki ama çok önceleri kullanmıştım yaklaşık 4-5 yıl oldu.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.