Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Androcur Kullanan Erkekler ve Kadınlar

 • #4231

  Androcur Kullanan Erkekler ve Kadınlar

  Arkadaşlar genetik saç dökülmesini kesin olarak engellemenin yolu dht hormonunu tamamıyla baskılayan ve erkeklik hormonlarını önemli ölçüde azaltan androcur ilacını kullanmaktır. Androcur anti androjen etkili spreteron asetat etken maddesini içeriyor. Bu madde erkeklik hormonlarını azaltarak hücre reseptörlerine bağlanma sayısını azaltır. Aynı zamanda progesteron hormonu olduğundan dolayı saç kökü hücre reseptörlerine bağlanarak dht’nin olumsuz etkilerini en aza indirir. Dehidro testosteron hormonu saç derisinde birikerek prostaglandin D2 lipit bileşeni artırıp saç büyümesini durduruyor. Bu pgd2 artışı saç büyümesini durdurduğuna dair yurt dışı sitelerde araştırmalar vardır.

  Androcur erkeklerde ne işe yarar?

  Androcur, erkeklerde üretilen ancak daha düşük miktarlarda kadınlarda da bulunan seks hormonlarının etkisini bloke eden bir hormon preparatıdır. Androcur, kandaki testosteron hormonunun seviyesini azaltarak erkeklerde cinsel dürtülerin azalmasına yol açar. Androcur, ayrıca prostat kanserinin büyümesini yavaşlatmak, cinsel sapmalarda cinsel dürtüleri azaltmak veya cinsiyet değiştirme amacıyla hormon tedavisi gören kişilerde kadın hormonlarının etkisini artırmak için de kullanılabilir.

  Androcur kadınlarda ne işe yarar?

  Androcur, kadınlarda aşırı tüylülük, saç dökülmesi, sivilce, yağlı cilt gibi androjen hormonunun fazla salgılanmasına bağlı sorunları tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Androjen hormonu, erkeklerde daha fazla üretilen ancak kadınlarda da bulunan bir cinsiyet hormonudur. Androcur, bu hormonun etkisini engelleyerek, cilt ve saç sağlığını iyileştirebilir. Androcur, ayrıca endometriozis adı verilen ve rahim dışındaki dokuların rahim içine doğru büyümesiyle oluşan bir hastalığın tedavisinde de kullanılabilir. Androcur’un kullanımı doktor reçetesi ile yapılmalıdır.

  Androcur genetik saç dökülmesini önler mi?

  Androcur, saç dökülmesini önlemek veya azaltmak için hormonal dengesizliklerden kaynaklanan durumlarda etkili olabilir. Özellikle kadınlarda polikistik over sendromu (PCOS) gibi hormonal sorunlarla ilişkili saç dökülmesinde kullanılabilir. Androcur, DHT’nin saç foliküllerine bağlanmasını engeller ve saç dökülmesini yavaşlatır veya durdurabilir. Ancak Androcur’un saç dökülmesini önleme amacıyla kullanımı konusunda kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Androcur gibi hormonal ilaçların kullanımı ciddi yan etkilere yol açabilir ve uzman bir doktor tarafından reçete edilmelidir.

  Arkadaşlar ben 6 ay androcur 25 mg kullandım. Gördüğüm etkileri saç dökülmesini tamamen önlüyor. Dökülen saçlar tekrar çıkıyor. Şakaklarda minyatür uzayan saçlar hepsi olmasa bile bir çoğu normal saç haline geliyor. Genel olarak saç sıklığını artırıyor. Ancak cinsellikte ciddi derecede azalmalar yapıyor. Androcur kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirme için yazdım konuyu. Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilirler.

10
64
8
Paylaş
7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • piyasadaki saç çıkartan solüsyonların bir çoğu androcur içerdiği söyleniyor eğer öyleyse kullananların yorumlarına bakmak lazım.
  • Sanmıyorum ama losyon içine katmış olabilirler bence minoxidil katıldığını düşünüyorum.
  • Hairlosstalkta anxiousandy diye bir kişi kullanıyordu ve saçları benimkinden 10 kat daha iyiydi ama bizde kullanan olacağını düşünmüyorum
  • Şu androcuru minoxa katıp losyon olarak kullansak olmazmı acaba
  • Bu ilaç çok sakat aman diyim 1 sene falan uzun süre kullanmayın
  • Bilinmeyen Kullanıcı yazdı:
   Bu ilaç çok sakat aman diyim 1 sene falan uzun süre kullanmayın

   Öyle ama losyon olarak kullanmak
   oral olarak kullanmak kadar zararlı olacağını düşünmüyorum

  • Losyon olarak kullanmakta oral kullanmak gibi etkisi olmuyor boşuna para vermiş olursunuz.
7 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.