Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları 21 yaşındayım saçlarım dökülüyor

Yardım 21 yaşındayım saçlarım dökülüyor

1-05-2024, 22:32
3 yorum
4
56
4 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Herkese iyi akşamlar arkadaşlar 17 yaşından beridir saçlarım dökülüyor şu an 21 yaşındayım ve ön bölgelerimde bir miktar açılma oluştu saçlarımın her iki yanında geriye doğru açılma var vertex bölgemde şu an için bir açılma seyrekleşme yok ama tepelere doğru açılmaların ilerleyeceğini düşünüyorum ailemde çünkü babamın saçları 21 yaşında dökülmeye başlamış ve şu an tamamıyla kel ben de büyük bir ihtimalle babama çektiğim için benim de otuzuma gelmeden kel olacağımı tahmin ediyorum. Saç dökülmesi için dermatoloğa muayene oldum bana minoxil forte ve akne ilacı karışımı losyon verdi 6 ay bunu kullan sonra tekrar gel dedi ben de şu an kullanıyorum 4. ayındayım ancak saç dökülmemde hiçbir azalma olmadı acaba minoxidil saçları döngüye sokmuş olabilir mi. Forum’da okuduğum kadarıyla minoxil’in yanında proscar kullanılması gerektiğini anladım çünkü Minoxil dht engelleyici olmadığı için proscarın kullanılması gerektiğini söylüyorlar.

Şimdi abilerim sizlere sormak istediğim asıl soru şu ben bu yaş için bana zarar vermeyen uzun süre kullanabileceğim dht engelleyici ve vitamin takviyesi önerisi istiyorum şu an benim için en uygun ve saçları koruyabileceğim en etkli tedaviyi bana önerir misiniz cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Topikal finasterid losyon, biotin ve çinko içeren takviye vitaminler kullan. Öncelikle dökülmem genetik mi ona bak. Aile bireyleri de amca, dayı kel olan var mı eğer varsa sende de ırsi olabilir.
    • Dostum eğer genetik dökülmeyse çok fazla yapabileceğin bişey yok ya saç ekimi yada dutasterid kullanacan. En iyi tedavi 3 güne 1 dutasterid ve günde 1 kez minoxil %5 sprey kullanman ek olarak HP biotin 5 mg kullanabilirsin.
    • Arkadaşlar bendede genetik dökülme var yaş 22 felaket derecede dökülme oluyor ne yaparsam saçlarım sıklaşır dökülmeleri nasıl önleyebilirim? Babamda da var genetik dökülme olabilir çaresi yok diyorlar ne yapabilirim çözümünü bilen var mı?
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.