Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı 21 Yaşında finasterid kullanımı hakkında sorular

Soru 21 Yaşında finasterid kullanımı hakkında sorular

18-09-2024, 19:41
1 yorum
1
7
2 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar, 21 yaşındayım ve genetik saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Yaklaşık bir süredir bu konuda araştırma yapıyorum ve Finasterid kullanmayı düşünüyorum. Ancak kafamda bazı soru işaretleri var, tecrübeli arkadaşların yardımlarına ihtiyacım var.

1. Bu yaşta Finasterid kullanmak uygun mudur? Genellikle ilerleyen yaşlardaki erkeklerin kullandığını duyuyorum. 21 yaşında başlamanın ilerleyen yıllarda herhangi bir yan etkisi olur mu?

2. Yan etkiler konusunda deneyimleriniz nedir? Cinsel yan etkilerden ve ruh hali değişikliklerinden biraz çekiniyorum. Uzun vadede bu tür etkilerle karşılaşan oldu mu?

3. Kullanmaya başladıktan sonra saç dökülmesinde fark edenler var mı? Finasterid, dökülmeyi gerçekten durduruyor mu? Hangi sürede etkilerini görmeye başladınız?

4. Alternatif tedaviler önerir misiniz?Eğer Finasterid’e başlamazsam, daha doğal ya da yan etkisi az olan tedavi yöntemleri var mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler! Özellikle bu yaşlarda Finasterid kullanımıyla ilgili deneyimi olanların paylaşımlarını merak ediyorum.

• İlacın kullanma yaşıma göre 21 yaşında kullanılabilir. Günde 1 mg olarak akşamları almak yeterli olur. Saç dökülmesinde ki agresifliğe bağlı olarak şakaklara ketoral krem kullanmak zayıflamış saçları güçlendirmek için minoxil ve biotin 1000 mcg kuplanılmadı gerekir.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.