Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Saç Ekimi Forumu Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Sorular 19 Yaşında saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum

Soru 19 Yaşında saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum

26-09-2024, 10:46
1 yorum
1
8
2 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar, yaşım 19 ve son 1 yıldır saçlarımda ciddi bir dökülme yaşıyorum. Özellikle yan taraflarım oldukça açıldı ve bu durumu hiç beklemiyordum. Son birkaç ayda dökülme daha da hızlandı ve açıkçası moralim bozuldu. Ailede baba tarafında ve amcalarımda tamamen kellik var, bu durum benim de kel olacağımı gösteriyor diye düşünüyorum.

Forumlarda genellikle **Minoxidil** ve **Finasterid** gibi ilaçlar öneriliyor. Ancak bu ilaçları kullanmak istemiyorum çünkü her gün sürekli ilaç kullanmak bana zor geliyor ve açıkçası yan etkilerinden de çekiniyorum. Saç dökülmemin önüne geçmek için doğal çözümler arıyorum ama faydasını göremedim.

Şimdi saç ekimi yaptırmayı düşünmeye başladım. Yaşım genç olduğu için saç ekiminin erken olabileceğini söylüyorlar, ama bu süreç hakkında tecrübesi olan arkadaşlar varsa ne yapmam gerektiği konusunda tavsiyelerinize açığım. 19 yaşında saç ekimi yaptırmak mantıklı mı? Ekilen saçlar kalıcı olur mu? Ayrıca ileride saç dökülmem devam ederse, ekilen saçlar doğal bir görünüm sağlar mı?

Tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

• Tavsiye etmem dostum bu yaşta saç ekimi yaptırmanı çünkü saçlar ömür boyu dökülmeye devam ediyor ileride ekilenlerde mevcut saçlarda tekrar dökülecektir hem var olan saçlarını büyük zarar etmiş olursun şimdilik tedavilerle saçlarını korumaya çalış saçların daha yeni döküldüğü için büyük bölümü geri çıkacaktır ihtiyaçlar uygun doğru düzene tedavi uygularsan çok güzel sonuçlar alabilirsin.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.