Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları 19 Yaşında saç dökülmesi kellik oluşması

19 Yaşında saç dökülmesi kellik oluşması

27-02-2024, 10:10
6 yorum
7
165
7 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Arkadaşlar 19 yaşımdayım saç dökülmesi sorunum ciddi boyutlara ulaştı ön taraflar iyice açılmaya başladı vertex bölgesinde kellik oluşuyor açılma iyice belirginleşmeye başlamış. Bugün berbere gitti ayanada tepeme bir baktım saç derisi gözüküyor. Ne yapacağımı şaşırdım açıkcası tedavi olarak hiçbir ilaç kullanmıyorum. Sanırım başlamam gerekiyor. Ailemde genetik kellik var babam tamamen kel dayularımda kel yaşım 25’e gelmeden kel olacam gibi. Sizlerden saçlarımı korumak ve gürleştirmek için öneriler almak istiyorum. Sorrmak istesiklerim şunlar.

Proscar kullancam nasıl ve kaç ay kullanmak gerekiyor.

Aynı şekilde minoxil spreyde kullancam nasıl ve ne şekilde kullanmam gerektiğini yazabilir misiniz?

Ek olarak saça iyi gelen multi vitamin takviyesi almak istiyorum. Hangi marka vitamin takviyesini önerirsiniz?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Baban amcan dayın abin falan da kelse genetiktir ve zaten o yaşlarda dökülmeye başlar. Çaresi kesin yok ama günde 1 mg proscar, sabah akşam 5 fıs minoxil ve 2500 mcg biotin günde bir tane alırsan etkili bir şekilde saçları koruma sağlayabilirsin.
    • aynı sorun bendede var. 24 yaşıma geldigimde saç ektirmeyi düşünüyorum şimdilik var olan saçları korumak gerekiyor.
    • hocam genetik dökülme durdurulamaz, en fazla geciktirirsiniz o da çok emek ve para ister
    • Sizinle aynı yaşta saçlarım dökülmeye başladı, son bir iki yıldırda beyazlama oluştu. Baba tarafınızda varsa kellik genetik olma ihtimali yüksek.

• Sene olmuş neredeyse 2024 şu kelliğe hala adam gibi bir çözüm bulamadılar.
    • Çözüm minoxidil ve proscar kullanmak. Ama bıraktığınız an tekrar dökülüyor. Hiçbir şampuan, sabun ıvır zıvır genetik dökülmede işe yaramıyor. Proscar yan etkileri var bunları bilmen gerekli yaşın daha genç.
7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.