Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı 19 yaşında finasterid kullanımı hakkında yardım

Soru 19 yaşında finasterid kullanımı hakkında yardım

22-06-2024, 10:08
2 yorum
1
6
3 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar, 19 yaşındayım ve son 2 yıldır saçlarımın özellikle yan bölgelerinde gözle görülür bir açılma fark ettim. Ailede genetik olarak saç dökülmesi mevcut, babamın da saçları seyrek. Bu durum beni biraz endişelendirdiği için bazı araştırmalar yaptım ve finasterid kullanımını sıkça öneren kişilerle karşılaştım. Ancak, yaşımın genç olması sebebiyle tereddütlerim var.

Aklımda birkaç soru var:

19 yaşında finasterid kullanmaya başlamak doğru bir tercih mi? Genç yaşta kullanmanın uzun vadeli yan etkileri var mıdır?

Finasteridi kullananlar, etkilerini ne zaman fark etmeye başladınız? Yan etkiler yaşadınız mı?

Alternatif olarak önerebileceğiniz tedavi veya ürünler var mı? Mesela topikal ürünler ya da vitamin takviyeleri gibi.

Deneyimlerinizi paylaşan olursa çok sevinirim. Tecrübeli olanların fikirleri benim için çok değerli!

Şimdiden teşekkürler.

• 19 yaşında kullanmanın pek önermem bunu yerine daha alternatif doğru ürünler var. Şakaklara ketoral krem her iki tarafa nohut tanesi kadar sürüp yay. Kafein + arginine losyon 10 dakika sonra üzerine sür, xpecia tablet kullan. Bunlar yaşına göre en uygun tedaviler.
      Dutasterid haftada iki tane
      Saf minoxil losyon
      Medohbiotin günde bir
    • Doktora gidip muayene ol belki altında yatan başka sebepler vardır kan testine göre doktor sana öneride bulunacaktır ayrıca proscar kullanmayı da sor.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.