Forumda Arama Yapın

Saç Dökülmesi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları 17 Yaşında Saç Dökülmesi Normal mi?

 • #3944

  17 Yaşında Saç Dökülmesi Normal mi?

  Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim. Aşırı derecede saç dökülmesi sorunu yaşıyorum, yaşım 17 orta bölgedeki saçlarım aşırı derecede seyrek, neredeyse dipleri gözüküyor. Öyle ki ışık altında saçıma baktığımda saç derimin parladığını görebiliyorum hatta bazen hava açıkken bile saç derim gözüküyor. Bu yaşta saç seyrekliği çok büyük özgüven eksikliği yarattı. Çevremdeki her arkadaşım istediği gibi saçlarını sağa sola, arkaya tararken saçlarıns şekil verebilirken ben sadece önlere doğru saçımı atıyorum ve kısa kestiriyorum. Doktora gittim kan testi yaptırdım. Bana 3 tane ilaç verdiler ilki saç yağlanması şampuanı ketoral bir tane dermovate losyon ve çinko hapı verdiler.

  Hepsini düzenli kullanmama rağmen neredeyse hiçbir etkisini göremedim aksine saçlarım dökülmeye devam etti. Saç dökülmesi kafamın her tarafında var, arka taraflarımdan bile elimle oynadığım da kolay bir şekilde saç geliyor. Bu kadar erken yaşta bu şekil saçlarım dökülüyorsa kesin ileride kel olurum gibime geliyor. Zaten babam da kellik var bende de olacak Büyük bir ihtimal. Sizce ne yapmalıyım?

3
98
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Xpecia tablet senin için uygun vitamin tableti olacaktır. Şimdilik minoxile başlama doğru beslenmeye dikkat et stres yapma. Eğer kellik oluşmaya başlarsa minoxidilde başlarsın. Çaresi bulunur yaşın genç çok sıkıntı yapma.
  • Solgar biotin 2500 mcg günde bir tane sabah kahvaltıdan sonra al, saçlarını ılık suyla üç güne bir bitkisel içerikli yumuşak bir şampuanla, ergenlik çağları olduğundan testosteron hormonu artışları ve stres fazla olunca saçları dökme yapıyor. Düzenli ve sağlıklı beslen çok fazla mast yapma.
  • Şampuanlardan bişey bekleme kullanacağın birkaç ürün var xpecia tarzı vitamin kapsülü, alopecia dermal sprey ve minoxidil düzenli kullanırsan saçlarını uzun yıllar koruyabilirsin.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.