Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları 16 Yaşındayım Saçlarım Dökülüyor Yardım

16 Yaşındayım Saçlarım Dökülüyor Yardım

3-03-2024, 12:42
5 yorum
5
185
6 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba abilerim 16 yaşındayım ve bu yaşta saçlarım çok dökülüyor ilk fark ettiğim saçlarımın sol tarafında açılma var her iki yanda da biraz gerileme en korktuğum şeyde babam amcaların ve dayılarımın hepsinin kel olması. İleride kel olacağımı tahmin ediyorum en azından şöyle 25-26 yaşıma kadar saçları kuruyabilseydim iyi olurdu. Elimi saçıma attığımda saç telleri kolaylıkla kopuyor saç köklerde beyaz ve çok kuru. Şimdilik yan etkisi olmayan bir tedavi uygulayıp daha sonra belki kesin tedavisi bulunur ya da saç ekimine karar veririm.

Saçlarım genel anlamda zayıf şampuan olarak bir yoksun gene siz saç dökülmesi önleyici şampuan kullanıyorum. Vitamin takviyesi almıyorum 2-3 günde bir duş alırım. Saçlarımı yıkarken aşırı şekilde dökülme olduğunu görüyorum elime sürekli saç geliyor. Sormak istediğim genetik dökülme olduğu belli çünkü aileden belli oluyor. Saçlarımı korumak ve güçlendirmek için yaşıma uygun önerebileceğiniz vitamin takviyeleri ya da saç spreyleri ne olabilir? Değerli yorumlarınızı esirgemezseniz yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

• Saçlarını çok sıcak suyla yıkama uzun süre Güneş de durma dengeli ve düzenli beslen et süt yumurta bunlar eksik etme çok da stresi. Bunlar bir nebze de olsa dökülmeleri yavaşlatabilir ama en iyisi bir doktora gidip muayene olmak.
    • doktora gitmelisin vitamin veya hormon eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir
    • Beslenmene dikkat et, saçını gereğinden fazla yıkama ve haftada 1 den fazla mast yapma.

• Erkeklerde testosteron hormonu tavan yaptıkça saçlar dökülmeye başlar sen herhalde ergenliğe erken girmişsin genetik faktörlerde tuzu biberi olmuş hormon artarsa dökülmede artar.
    • Konu Sahibi
      Arkadaşlar xpecia tablet kullanımı 16 yaş için uygun mu?
6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.