Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finasterid mi dutasterid mi hızlı saç çıkarır?

Soru

Finasterid mi dutasterid mi hızlı saç çıkarır?

19-09-2024, 01:22
1 yorum
1
8
2 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar, saç dökülmesiyle ilgili tedavi seçeneklerini araştırıyorum ve finasterid ile dutasterid arasında seçim yapmakta zorlanıyorum. Bildiğim kadarıyla, finasterid sadece tip 2 5-alfa redüktazı inhibe ederken, dutasterid hem tip 1 hem de tip 2 5-alfa redüktazı inhibe ediyor. Bu durumun saç çıkarma hızı üzerindeki etkisi hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Özellikle aşağıdaki konularda deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum:

1. Saç Çıkarmada Etkinlik: Finasterid ve dutasterid arasındaki saç çıkarma etkinliği nasıl karşılaştırılır? Hangisi daha hızlı sonuç veriyor?
      2. Yan Etkiler: Her iki ilacın yan etkileri neler? Hangisinin yan etkileri daha az veya daha yönetilebilir?
      3. Uzun Süreli Kullanım: Uzun dönemli kullanımda hangi ilacın daha sürdürülebilir olduğunu düşünüyorsunuz?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

facebook grup
    • Finasterid antiandrojen olarak biraz daha hafif bir ilaç çok ciddi yan etkileri yok olsa da zamanla azalıyor. Dutasterid daha etkilidir vücutta yarılanma ömrü uzun olan bir ilaçtır yani bir tane ilaç içtiğinde 1-2 hafta etkisi sürebilir. Saç çıkarmada dutasterid de daha çok başarı oranına sahip çünkü daha baskın ve dht hormonu azaltıyor. Yan etkileri dutasteride daha fazladır. Herkes bu yüzden kullanamıyor. Eğer çok agresif bir dökülmen varsa kelliğin fazlaysa kesinlikle bu dutasterid kullanman lazım haftada 3 gün.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.