Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Saç için dutasterid kullananlar bakabilir mi?

Soru Saç için dutasterid kullananlar bakabilir mi?

14-09-2024, 20:12
3 yorum
1
28
4 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar, 19 yaşımdan beri genetik saç dökülmesini önlemek için uğraşıyorum yaşım 27 bir sene finasterid kullandım pek faydası olmadı şimdi 4 aydır dutasterid kullanıyorum ve deneyimimi paylaşarak bazı sorular sormak istiyorum. İlk 2 ay boyunca her gün 0.5 mg aldım, son 2 aydır ise 3 günde bir kullanıyorum. Şu anda saç dökülmem büyük ölçüde azaldı, bu konuda gerçekten memnunum.

Ancak, genel saç seyrekliğim henüz tam kapanmadı ve ince telli saçlarımın kalınlaşıp kalınlaşmayacağı konusunda endişelerim var. Sizce zamanla bu sorun düzelir mi? Ayrıca saç tellerini kalınlaştırmak ve saç yoğunluğunu artırmak için hangi destekleyici tedavileri önerirsiniz? Kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünler ya da yöntemler varsa, paylaşırsanız çok sevinirim.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

• 4 ay az bir süre antiandrojen ilaçlar 8 aydan sonra etkisini göstermeye başlıyor. Önlere ve seyrelen bölgelere ketoral kremi nohut tanesi kadar aşırıya kaçmadan sür. Üzerine minoxil losyon uygula. Bu şekil 3 saat beklemeye çalış.
    • 4 ayda saç çıkmaz en az bir sene sürekli kullanılmalı
    • Minoxil yada procapil sprey + şakaklara ketoral krem + biotin selenyum D3 ve çinko içeren takviye edici tablet kullan
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.