Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Diğer Konular Cilt Soruları Benzoxin krem yüzde ne kadar kalmalı?

Soru Benzoxin krem yüzde ne kadar kalmalı?

15-08-2024, 10:15
1 yorum
2
30
2 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir haftadır dermatoloğumun tavsiyesi üzerine benzoxin krem kullanıyorum. Ancak kremi yüzümde ne kadar süre bırakmam gerektiği konusunda biraz kararsız kaldım. Siz nasıl kullanıyorsunuz? Her yerde farklı bilgiler var, bu yüzden deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.

Benzoxin krem bildiğiniz gibi akne tedavisinde kullanılan, ciltteki fazla yağı azaltarak sivilce oluşumunu engelleyen bir krem. Ancak, ben bu kremi uygularken yüzümde ne kadar süre kalması gerektiği konusunda net bir bilgiye ulaşamadım. Bazı yerlerde 10-15 dakika önerilirken, başka kaynaklar 2 saate kadar beklenebileceğini söylüyor. Ayrıca, uzun süre kaldığında ciltte tahrişe yol açabileceği konusunda da uyarılar var.

Şu an benim cilt tipim karma ve özellikle T bölgemde yağlanma problemi yaşıyorum. Cildim çok hassas değil ama yine de tahrişten korkuyorum. Şu ana kadar 20 dakika beklettim ve herhangi bir yan etki yaşamadım, ama bu süreyi artırmalı mıyım, yoksa azaltmalı mıyım emin değilim.

Sizce bu kremi yüzümde ne kadar süre bırakmalıyım? Kullananlar varsa, kendi deneyimlerinizi ve ne kadar süreyle uygulama yaptığınızı paylaşabilir misiniz? Ayrıca, cildimde herhangi bir tahriş veya kuruluk yaşamamak için ne gibi önlemler almalıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Benzoxin krem, genellikle sivilce tedavisinde kullanılır ve içeriğinde benzoil peroksit bulunur. Bu kremi uyguladıktan sonra yüzde kalma süresi genellikle 15-20 dakika olarak tavsiye edilir. Ancak, cilt hassasiyetine bağlı olarak doktorun önerisi doğrultusunda bu süre değişebilir. İlk kullanımlarda daha kısa süreler tercih edilebilir, çünkü benzoil peroksit cildi kurutabilir veya tahrişe neden olabilir. Süre sonunda kremi ılık suyla nazikçe yıkayarak temizlemeyi unutmayın.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.