Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Diğer Konular Diğer Sorular Ecopirin PRO Ne İçin Kullanılır?

Soru

Ecopirin PRO Ne İçin Kullanılır?

23-08-2023, 10:36
1 yorum
2
56
2 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Ecopirin PRO ne için kullanılır, ecopirin etken maddesi asetik salisilik asit adı verilen kan sulandırıcı etkisi bulunan çeşitli damar hastalıkları tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Asetil salisilik asit (veya ASA), yaygın olarak bilinen adıyla aspirin, kan sulandırıcı etkisi olan bir ilaçtır. Trombositlerin yapışmasını ve pıhtı oluşumunu engelleyerek kanın daha ince akmasını sağlar. Bu nedenle, bazı kalp-damar hastalıklarının tedavisinde ve korunmasında kullanılır.

Ecopirin pro, 30 ve 90 tabletlik ambalajlarda eczanelerde sunulmaktadır. Tabletler turuncu renkte, yuvarlak, bikonveks enterik tabletlerdir. Uzun dönemli tedavilerde mide şikayetlerini en aza indirmek üzere mide yerine bağırsaklarda çözünen tabletler olarak dizayn edilmiştir. Tabletlerin üzerindeki kaplama, midede çözülmez bağırsaklarda çözülür. Bu sayede uzun süreli kullanıma uygundur.

Ecopirin Pro Ne İçin Kullanılır?

Ecopirin PRO Ne İçin Kullanılır?

• Dinlenirken ortaya çıkan/hareketle ilişkisi olmayan göğüs ağrısı (Anstabil anjina pektorisjnda standart tedavinin bir parçası olarak.
      • Ani kalp krizinde (Akut miyokard infarktüsünde) standart tedavinin bir parçası olarak,
      • Kalp krizinin tekrar etmesinden dolayı önlemek amaçlı korunmada,
      • Kalp ve damar ameliyatları sonrası damar tıkanmaları ve pıhtıların önlenmesinde,
      • Riskli hasta gruplarında geçici felçlerin ve inmelerin önlenmesinde,
      • Sıklıkla beş yaşından küçük çocuklarda ortaya çıkan, ateş, ciltte döküntü gibi belirtileri olan kawasaki hastalığı, ani başlangıçlı bir rahatsızlık olup orta boy damarlardaki iltihaplanma ile seyreden bir rahatsızlıktır. Hastalık özellikle koroner damarları etkiler.
      • Ateşli dönemde iltihabı (inflamasyonu) azaltmak için, kalbi besleyen kan damarı duvarlarında anormal genişleme oluşması durumunda kanın pıhtılaşmasının önlenmesinde kullanılır.

Ecopirin Pro Ne Zaman İçilmeli?

Tabletler bir bardak suyla tercihen yemeklerden önce bir bütün olarak günün aynı saatinde yutulmalıdır.

Uyarı: Böbrek/Karaciğer yetmezliği: Ecopirin pro, ciddi karaciğer ya da böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Ecopirin kullananlar nelere dikkat etmeli?

İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayın. Kan sulandırıcı bitki çaylarıyla birlikte kullanmamaya çalışın.

Coraspin ve Ecopirin aynı mı?

Asetilsalisilik asit içeren ilaçlar şunlardır:

Aspirin, Coraspin, Ecopirin tümü benzer ilaçlardır. Klopidogrel grubu: Plavix, karum, pingel hepsi aynı ilaçtır.

Ecopirin Pro Yan Etkileri Nelerdir?

Ecopirin Pro’nun (asetilsalisilik asit) olası yan etkileri şunlar olabilir:

1. Mide Sorunları: Mide bulantısı, kusma, mide ağrısı veya mide rahatsızlığı gibi sindirim sistemi sorunları görülebilir. Asetilsalisilik asit mideyi tahriş edebilir.
      2. Kanama Riski: Ecopirin Pro’nun kan sulandırıcı etkisi nedeniyle kanamaya yatkınlık artabilir. Bu özellikle yüksek dozda veya uzun süreli kullanımda daha belirgin olabilir.
      3. Alerjik Reaksiyonlar: Asetilsalisilik asite karşı alerjisi olan kişilerde deri döküntüleri, nefes darlığı veya yüz şişmesi gibi alerjik reaksiyonlar görülebilir.
      4. Astım Şiddetlenmesi: Astımı olan kişilerde, aspirin veya benzer ilaçlar astım semptomlarını şiddetlendirebilir.
      5. Karaciğer ve Böbrek Sorunları: Uzun süreli ve yüksek dozda kullanım karaciğer ve böbrek fonksiyonlarına olumsuz etki yapabilir.
      6. Kan Basıncı Artışı: Yüksek tansiyonu olan kişilerde kan basıncını artırabilir.
      7. İlaç Etkileşimleri: Ecopirin Pro, bazı ilaçlarla etkileşime girebilir ve bu da yan etki riskini artırabilir.

Eğer Ecopirin Pro kullanmayı düşünüyorsanız veya zaten kullanıyorsanız, mutlaka bir doktora danışmanız önemlidir. Yan etkiler veya olası riskler hakkında daha fazla bilgi edinmek için sağlık profesyonelinizle konuşmanız en iyisi olacaktır.

Proscar 1 mg
      Pirdolin şampuan haftada 2 defa
      Medohbiotin 5 mg
      Saf minoxil losyon
      Kafein %3 losyon günde bir defa
      facebook grup
    • Doktor ecopirin pro diye bir şey yazmış, henüz almadım ama ne olduğunu merak ettim. Aspirin duydum ama ecopirini ilk defa duyuyorum. Ecopirin nedir, ne için kullanılır? Doktor size bu ilacı ne için yazdı. Deneyenler ne gibi faydalarını gördüler.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.