Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Saç Ekimi Forumu Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Sorular Saç ekimi sonrası askerlik sorun olur mu?

Saç ekimi sonrası askerlik sorun olur mu?

30-05-2024, 17:57
3 yorum
4
30
4 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 6,5 ay önce saç ekimi operasyonu geçirdim ve Ağustos ayında askere gitmeyi planlıyorum. Saç ekimi sonrası iyileşme süreci ve askerlik görevi hakkında bazı sorularım var:

1. Saç ekimi sonrası iyileşme süreci genellikle ne kadar sürer ve bu süreçte nelere dikkat etmek gerekir?
      2. Askerlik görevim sırasında saç bakımı ve koruması için özel ihtiyaçlarım olabilir mi?
      3. Saç ekimi sonrasında askerlik yapacak olanlar için önerileriniz veya tecrübeleriniz nelerdir?

Operasyon sonrası iyileşme sürecinin büyük ölçüde tamamlanmış olması beklenirken, askerlik görevi sırasında saçların bakımı ve korunması konusunda herhangi bir zorluk yaşayıp yaşamayacağımı merak ediyorum. Bu konuda tecrübesi olan veya bilgi sahibi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.

• Bence sıkıntı olur. Saç ekim yapıldıktan bir sene boyunca bu süreç devam eder. Askerde saçı kısa tutacan sürekli kep takacaksin ve bakım içinde müsait ortamın olmayabilir.
    • 6 ayda saçının %75 i çıkar gerisi sana kalmış vitamin desteği, minoxil gibi bakım yapmalısın vesaire gibi bence sıkıntı olur
    • Ekimden 2 ay sonra sapka takmanin zarari yok diye biliyorum
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.