Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Dutasterid Nasıl Kullanılır?

Soru Dutasterid Nasıl Kullanılır?

21-05-2024, 10:47
4 yorum
5
46
5 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar, son birkaç yıldır saç çizgimdeki incelmeyle mücadele ediyorum. Özellikle yan taraflarda belirgin bir açılma var ve bu durum dışarıdan da fark ediliyor. Saç dökülmesini önlemek için bir süredir finasterid veya dutasterid kullanmayı düşünüyordum. Araştırmalarım sonucunda, özellikle ön saç çizgisinde dutasteridin daha etkili olduğunu öğrendim ve iki kutu satın aldım.

Ancak, ilacı eczaneden alırken saç dökülmesi için kullanacağımı belirttiğimde, eczacı bu ilacın saç dökülmesiyle alakasız olduğunu ve kesinlikle kullanmamam gerektiğini, aslında bir prostat ilacı olduğunu ve sağlığa kadar ciddi yan etkilere yol açabileceğini söyledi. Bu uyarılar beni oldukça endişelendirdi. Daha önce 2 ay boyunca minoksidil kullandım, ancak cildimde kaşıntı ve döküntülere neden olduğu için tedaviyi bırakmak zorunda kaldım. Şu anda, DHT blokeri bir ilaç kullanmaktan başka seçeneğim olmadığını düşünüyorum, ancak olası yan etkiler konusunda tereddütlerim var.

22 yaşındayım ve bu ilacı kullanmış olan kişilerden tavsiyeler almak istiyorum. Yan etkiler gerçekten endişe verici mi? Ayrıca, ideal kullanım sıklığı nedir? Her iki günde bir kullanmayı planlıyorum, bu doğru bir yaklaşım mıdır?

Deneyimlerinizi ve önerilerinizi paylaşacak herkese şimdiden teşekkür ederim..

• 25 yaşından önce kullanmanı önermem bu tür ilaçlar önemli derecede ereksiyon problemleri yapıyor bazı kişiler bu durumu çok kafaya takıyor hemde psikolojik olarakta olumsuz etkileme yapar. Dökülmen çok agresif değilse daha hafif bir tedavi uygulaman gerekir. Mesela xpecia tablet kullanabilirsin azda olsa genetik türdeki dökülmeleri frenliyor hemde psikolojik olarak rahatlatır senı en azından ama önce bir doktora git kan tahlili yaptır vitamin eksikliği vardır belkı ona gore takviye kullanırsın..
    • Eczacının genetik saç dökülmesinde bu ilacın kullanıldığının haberi yoktur yada çırağa falan denk gelmiş olabilirsin. Dutasterid agresif saç dökülmesinde daha çok tavsiye ediliyor yabancı siteleri forumları araştır fakat hafif-orta şiddet saç dökülmesinde finasterid kullanmak daha uygun olur.

• Pek önerebileceğim bir ilaç değil ama dökülmeleri önemli oranda azaltıyor. Sürekli kullanmak konusunda doktora danışmak gerekir.
    • İlk önce doktora danışarak finasterid başlığa bir sene kullan eğer işe yaramazsa yani dökülmeyi durdurmazsa seyrelmeler devam ederse doktora sorarak dutasterid kullanmaya başlayabilirsin. Burada önemli olan fayda sağlayıp vücuda en az zarar verecek şekilde istikrarlı bir tedavi sürdürmek. Pınar sarı da genetik dökülmede birçok hücre son derece yeterli.
5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.