Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Saç Ekimi Forumu Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Sorular Saç ekimi sonrası köpük losyon kaç gün kullanılır?

Soru

Saç ekimi sonrası köpük losyon kaç gün kullanılır?

4-05-2024, 18:00
2 yorum
3
43
3 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda saç ekimi 4200 greft yaptırdım ve doktorum bana bepanthol köpük losyon kullanmamı önerdi. Bu losyonu ne kadar süreyle kullanmam gerektiği konusunda farklı bilgiler aldım ve kafam biraz karıştı. Saç ekimi sonrası köpük losyon kullanımı hakkında deneyimlerinizi ve doktor tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz?

– Saç ekimi sonrası köpük losyonu kaç gün kullanmalıyım?

– Losyonu günde kaç kez uygulamak gerekiyor?

– Losyon kullanımı saç köklerinin iyileşmesine nasıl katkı sağlıyor?

– Losyonun saç dökülmesini önlemede etkisi var mı?

Bu konuda tecrübeli olanların tavsiyelerini ve önerilerini bekliyorum. Bol bol yorum yapın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

facebook grup
    • Merhaba @Ademix

Saç ekimi sonrasında köpük losyon kullanımı, operasyonun detaylarına ve doktorunuzun tavsiyelerine bağlı olarak değişebilir. Genellikle, saç ekimi sonrası köpük losyonu 7 ila 15 gün arasında kullanılır. Bu süreçte, losyon saç köklerini korumak, ciltteki iltihaplanmayı azaltmak ve saç dökülmesini önlemek amacıyla kullanılır. Losyon, saç ekiminden sonra ilk birkaç gün boyunca düzenli olarak kullanılabilir ve cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur. Ancak, her hasta farklı olduğu için doktorunuz size özel kullanım talimatları vermiştir.

• Ekim sonrası ilk 15 gün kullan operasyon sonrası oluşan kabukların ekilen greftlere zarar vermesini önlemek için kullanılır. Kabuklar kuruyunca ekilen greftin çıkmasını önleyebilir, koparken kökü yerinden oynatıp grefti öldürebilir. Losyon saç dökülmesine etkisi yok sadece cilt yumuşatıcı olarak kullanılıyor.
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.