Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Demir eksikliği saç döker mi?

Yardım

Demir eksikliği saç döker mi?

23-03-2024, 20:57
7 yorum
5
99
6 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Selamm arkadaşlar, bu sıralar aşırı şekilde saç dökülmesi yaşıyorum çünkü öyle bir iki tel değil yani saçlarımı banyoda yıkarken avuç avuç saç geliyor sonra tararken tarağa 3 kere temizliyorum kuruduktan sonra yine ellerimle düzleştirme yaparken avuç avuç dökülme oluyor. Saç dökülmesi için 3 ay önce doktora gittim B12 ve demir düşük çıktığı için ilaç ve iğne kullandım. Ama hiçbir faydası olmadı dökülmede en ufak azalma bile olmadı. Bu saç dökülmesi nasıl durdurabilirim önerisi olan varsa duacısı olurum çok canımı sıkmaya başladı. Saçlara çok iyi faydası olan bir şey var mı lütfen bilgi soran varsa yazsın.
      facebook grup
    • Tiroid hormonunuza baktırdınız mı?
      • Merhaba evet tiroid hormonu yüksekliğide saç dökebilir değerlerinize bakın bi.
    • Selam, b12 eksiklerinizi düzelse bile yine de düşük kalabilir mesela 250 normal sayılır ama 700’e göre oldukça düşük bir değer. Tekrar bir kan değerlerine baktırmanızı tavsiye ederim. Kullanılan ilaçlar o kadar yükseltmiyor biraz daha kullanmanız gerekir. Ayrıca ayrıca kullandığınız şampuanla değiştirebilirsiniz. Benim saçım da dökülüyordu dökülmeleri engelleyen lavanta suyu olmuştu.
    • Konu Sahibi
      Yani b12 ye falan bakılırken tüm tahlilleri yaptı doktor ama bana sadece b12 ve demir düşüklüğü var dedi tiroidlerle alakalı olabilir mi acaba?
      • Kullandığınız şampuanlar, kremler veya fon işlemleri çok sık kullanıyorsanız dökülmeye sebep olabilir
    • e nabız’dan tahlil sonucunuza bakabilirsiniz Tsh değeri varsa bakılmıştır
    • Troidlere baktir mutlaka. Ben hamileyken rutin kan verirken keşfettik. Benim troidler çalışmıyormuş saçlarım dökülmeye başladı ilaç kullanıyorum.
6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.