Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Ailede kel yok ama saçım dökülüyor

Yardım

Ailede kel yok ama saçım dökülüyor

19-03-2024, 01:29
7 yorum
6
140
7 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Arkadaşlar çok yoğun şekilde saçlarım dökülmeye başladı yaşım 19 şakaklarım gerilemiş bunu fark ettiğimde moralim çok bozuldu elimi saçımın arasından geçirdiğimde 3-5 tel saç geliyor. Banyoda fark ettim saçımı yıkarken 20-30 tel saçım dökülüyor. Elimde hep fazla sayıda saç teli görüyorum. Ailemde kel olan kimse yok babamın saçları fırça gibi abim benden büyük hiç açılması yok. Sanırsam piyango bana vurdu. Saçımın üstünden bir tutam saç çekiyorum illaki saç saç geliyor.

Bu dökülmenin sebebi nedir ve ben bu dökülmenin genetik olup olmadığını nasıl anlarım?

facebook grup
    • Çok sıcak suda yıkıyorsan saç kökleri yumuşayıp kolaylıkla kopabilir.
    • Stres, protein eksikliği, sağlıksız beslenme, vitaminsizlik vs. Bir çok sebebi olabilir.
    • Konu Sahibi
      Genetik olmadığını nasıl anlarım
      • Saçlarında seyrelme şakaklarda açılma yoksa genetik değildir.
    • Saç gelmesi normal aslında herkes ite bu durum oluyor. Günde 100 tel civarı saç dökülüyor. Belki dökülecek olanlar dokununca düşüyor. Sorun kafanda açıklık olup olmadığı. Eğer seyrelmeler ve saçlarda incelmeler başladıysa;

Erkek tipi dökülme ise hormonlarla alakalıdır ve çözümü de sınırlıdır ve yan etkileri vardır.

Bunun yanında saçlarını ılık suyla yıkamak gerekir, bol durula, mümkünse yumuşak bir organik şampuan kullanmaya çalış.

• Hocam senin yanlar baya gitmiş yalnız genetik gibi.
    • Konu Sahibi
      Gidip gitmediğini de tam bilmiyorum ki saçlarım hep bu şekilde olmuş olabilir
7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.