Forumda Arama Yapın

Saç Tedavisi Forum Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Sedef hastalığı için hangi şampuan kullanılır?

Sedef hastalığı için hangi şampuan kullanılır?

9-12-2023, 16:10
3 yorum
2
282
4 yanıt dizini görüntüleniyor
    • Arkadaşlar merhaba koltuk altında sürekli tekrar eden bir sedef hastalığı var özellikle yaz aylarına geldiğimizde havalar çok sıcak olduğunda terleme çok olduğu için sürekli aynı yerde deride kaşıntılı sedef hastalığı çıkıyor. Beraberinde kabuklanmaya oluyor elimi sürmüyorum. Kaşıdıkça sanki daha çok büyüyor gibi. Ne yaptıysam bir türlü geçmiyor doktora gittim bir takım kremler verdi kullandım biraz geçirir gibi oldu ama sonradan tekrar aynı yerde nüks edip duruyor. Şimdi ketoral krem aldım Sedef üstüne günde bir kere çok az miktarda uyguluyorum kullanalı bir hafta oldu ama kaşıntılar hala devam ediyor. Ayrıca saçımda da aşırı derecede kepek ve yağlanma oluşumu var. Clear man kepek önleyici şampuan kullanıyorum çok fazla bir etkisi yok bana önerebileceğiniz kullanıp memnun kaldığınız şampuan ve ilaçlar var mıdır?
    • Seboderm yada sebirox şampuan olabilir ben ketoral kullanmıştım ama saçımı çok kuruttuğu için tekrar almadım
    • Konu Sahibi
      Cevap için teşekkür ederim sebirox şampuan aldım kullanıyorum 3 güne 1 kez şimdilik iyi geliyor diyebilirim. Vücutta çıkan sedef hastalığı için öneriniz var mıdır?
    • Konazol şampuanla yıkayın 3 güne 1 kez kaşıma yada elinizi sürmeyin bölgeyi sürekli kuru tutmaya çalışın
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.